Trwają zapisy do XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Trwają zapisy do XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Coraz mniej czasu zostało na zapisy do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - półfinały już 10 marca 2023 r.

 

Zgłoszenia do XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są przyjmowane do 10 marca 2023 r. – tym dniu odbędą się półfinały.

Zachęcamy do zapisów zarówno młodych, jak i zawodowych mechaników. Możecie liczyć na potężną dawkę wiedzy, spotkania z ekspertami z branży, ludźmi kształtującymi trendy w motoryzacji i dobrą zabawę.

Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Adrian Dekowski

Co czeka uczestników Mistrzostw Mechaników

Na uczestników XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników czeka wiele aktywności przygotowanych przez partnerów wydarzenia.

 

PLATINUM ORLEN OIL to strategiczny partner wydarzenia. Młodych i zawodowych mechaników będą zagrzewać do walki Ambasadorowie marki PLATINUM ORLEN OIL: Robert Kubica, Kuba Przygoński, Bartosz Zmarzlik i Miko Marczyk, a także Główny Ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Zgłaszajcie się, zdobywajcie wiedzę od najlepszych, a przy tym dobrze się bawcie. W tym roku mamy dla Was wiele nowości, działań edukacyjnych, możliwość zdobycia nowej kwalifikacji zawodowej – mechanik pojazdów hybrydowych i elektrycznych, w to jeszcze nie wszystko.

- Grzegorz Duda

 

Partnerzy XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przygotowali dla ich uczestników akcje specjalne:

 

• PLATINUM CARD marki PLATINUM ORLEN OIL
• „Akcja Filtracja” marki FILTRON
• Naładuj się Wiedzą z Vartą
• Moje NEO Tools Grupy Topex
• „Nawozimy z klasą” firmy Anwil

 

Warsztaty Akademii Młodego Mechanika” – to z kolei akcja specjalna dla nauczycieli, bez których zaangażowania nie byłoby Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Na nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy zgłoszą się do akcji i najciekawiej opiszą działania, jakie podejmują, by przygotować uczniów do udziału, czeka nagroda specjalna – bilety wstępu na targi Poznań Motor Show, a także spotkanie z Ambasadorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, szkolenia oraz wyposażenie szkolnego warsztatu.

Kategorie Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników odbędą się w 7. kategoriach:

 

Młody Mechanik
Mechanik Zawodowy
Elektromobilni
Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
Młody Mechanik Motocyklowy – ta kategoria pojawiła się w 2022 r. po raz pierwszy
Młody Lakiernik

 

Od 2023 roku kategoria Młody Lakiernik powraca po krótkiej przerwie jako jedna z kategorii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wraz z nią pojawia się nowy partner – Axalta Coating Systems i jej marka Standox.

 

W ramach kategorii Elektromobilni organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników rozpoczynają jako pierwsi budowanie świadomości wodorowej u podstaw wśród 1260 szkół zawodowych i technicznych w całej Polsce.

 

W organizację XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zaangażowali się ich wieloletni, a także nowi partnerzy: m.in. FILTRON, VARTA, Yamaha, Grupa DBK, Texa, EVB, Overcome, Auto-Test, ZF Aftermarket z markami (TRW, Sachs, Lemförder), Integra, PHU SZCZEPAN z marką REDATS, Motowarsztat, 3D Phoenix oraz Centrum Modelowania Przestrzennego.

 

Partnerem merytorycznym XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest Autosdystrybutor części zamiennych do pojazdów ciężarowych.

Harmonogram XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

  • Zapisy – 16 stycznia 2023 r. – 10 marca 2023 r., godz. 11:59
  • Półfinały online – 10 marca 2023 r. godzina 12:00 – Targi Edukacyjne w Poznaniu
  • Finały – 30 marca – 2 kwietnia 2023 r. – Poznań Motor Show

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są patronaty honorowe: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiceprezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego z Prezesem Jakubem Farysiem, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Związku Dealerów Samochodów, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz szeregu instytucji rządowych i branżowych.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników są szeroko relacjonowane przez media aftermarketowe, branżowe i regionalne.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).