Druk 3D i Centrum Modelowania Przestrzennego na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

Druk 3D i Centrum Modelowania Przestrzennego na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Jak wykorzystać druk 3D w motoryzacji? O tym uczestnicy XII Ogólnopolskich Mechaników dowiedzą się od ekspertów Centrum Modelowania Przestrzennego.

Modelowanie, druk i skan 3D to specjalność Centrum Modelowania Przestrzennego – nowego partnera XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Misją CMP jest popularyzacja wiedzy o świecie 3D wśród dzieci i młodzieży i pokazanie im, że ich nieograniczona wyobraźnia może być inspiracją do realnych projektów.

 

O zastosowaniu druku 3D coraz częściej słyszy się w medycynie, technologia wkracza także do motoryzacji. Koncerny samochodowe podejmowały już próby wykorzystania druku 3D w produkcji pojazdów. A co z mechanikami samochodowymi – czy w ich pracy również można go wykorzystać? Na to pytanie odpowiedzą uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników eksperci szczecińskiego Centrum Modelowania Przestrzennego.

Druk 3D i Centrum Modelowania Przestrzennego na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników Jesteśmy marzycielami, którzy realizują swoje pasje. Profesjonalistami, którzy wiedzą, że tylko najlepszej jakości edukacja wyposaża kursantów w niezbędne narzędzia i inspiruje do dalszego, samodzielnego z nich korzystania. Jako profesjonalna Instytucja Certyfikująca specjalizujemy się w kształceniu oraz walidowaniu specjalistów w środowisku 3D: druk 3D, skan 3D, modelowanie 3D. Nauka z nami to nie tylko zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia, ale także przygotowane do egzaminów umożliwiających podniesienie kwalifikacji z certyfikatem potwierdzającym zdobycie kompetencji przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Centrum Modelowania Przestrzennego - Tomasz Wróblewski

 

Na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników spotykają się w setki młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z motoryzacją.

Chcemy pielęgnować w nich te pasje pokazując, że praca w tej branży to niezwykle fascynująca przygoda, która jeszcze nie raz ich pozytywnie zaskoczy. Dlatego cieszy nas, że Centrum Modelowania Przestrzennego nas w tym wspiera. Być może wśród uczestników są przyszli konstruktorzy i inżynierowie, którzy swoje projekty zrealizują w technologii 3D.

Prezes V8 Team, wpółorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Adrian Dekowski

 

CMP prowadzi walidację z kwalifikacji rynkowych, szkolenia, kursy druku 3D, modelowania 3D i skanu 3D. Pomaga w kompleksowym wyposażeniu pracowni 3D, a także szkoli personel i przygotowuje do egzaminów certyfikujących.

Nasza oferta jest kompleksowa - pozwala zaopatrzyć każdą dziedzinę związaną z wdrożeniem technologii przyrostowej w szkole, firmie, warsztacie, a także w podnoszeniu kwalifikacji osób indywidualnych, na wszystkich etapach kształcenia.

Centrum Modelowania Przestrzennego - Tomasz Wróblewski

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).