Jak motocykle, to tylko Yamaha i Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników | MOTOFAKTOR

Jak motocykle, to tylko Yamaha i Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

person Redakcja 16/12/2022

Chcesz dobrze naprawiać motocykle? Weź udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników i zdobywaj wiedzę od ekspertów marki Yamaha.

Yamahajapoński producent motocykli i skuterów, pojazdów ATV i sprzętu marine – po raz pierwszy był obecny na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w 2022 roku. Wraz z Yamahą pojawiła się nowa kategoria – Młody Mechanik Motocyklowy.

 

Od pierwszej edycji zyskała ogromną popularność wśród uczestników Mistrzostw, którzy z entuzjazmem zgłębiali tajniki wiedzy o mechanice motocyklowej. Podczas konkurencji praktycznych młodzi mechanicy motocyklowi otrzymali kilka zadań, m.in. pomiar luzów zaworowych w silniku motocyklowym, pomiar tarcz sprzęgła czy pomiar średnicy tłoków.

 

Teraz Yamaha podpisała z organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników umowę o współpracy na kolejne trzy lata, począwszy od 2023 roku.

Profesjonalna naprawa motocykla to wielka sztuka. Motocykle czy skutery, podobnie jak współczesne samochody, to maszyny wymagające wiedzy i praktyki. Czasy, gdy auto lub jednoślad można było naprawić samodzielnie na własnym podwórku dawno są za nami. Teraz potrzebna jest merytoryczna wiedza. Piotr Piszcz polski oddział Yamaha Motor

Od przyszłego roku Yamaha zacieśnia współpracę z organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Materiały edukacyjne japońskiego producenta będą dostępne w Akademii Młodego Mechanika, a konkurencje rozgrywane w czasie finałów Mistrzostw to test sprawdzający nabytą wiedzę w praktyce.

Zainteresowanie kategorią Młody Mechanik Motocyklowy jest ogromne. W 2022 r. wprowadziliśmy ją po raz pierwszy i był to bardzo udany debiut. Coraz więcej szkół zgłasza się do nas z pytaniem, czy także i w kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będziemy kontynuować nasze działania w tym zakresie. Mogę obiecać, że razem z Yamahą zadbamy o edukację młodych mechaników motocyklowych. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Yamaha Motor Company działa od 1955 roku, a od 1968 roku jej regionalna spółka Yamaha Motor Europe N.V. (YME). Zadaniem YME jest koordynacja sprzedaży i marketingu na rynkach europejskich produktów marki Yamaha Motor, których oferta obejmuje motocykle i skutery, silniki zaburtowe do jednostek pływających, skutery wodne, pojazdy ATV (All Terrain Vehicles), wózki golfowe, skutery śnieżne oraz produkty profesjonalne, takie jak odśnieżarki, agregaty i motopompy.

 

Yamaha Motor Europe N.V. oddział w Polsce to oficjalny dystrybutor produktów marki Yamaha na polskim rynku. Zajmuje drugie miejsce w sprzedaży markowych motocykli w kraju. Obecny nad Wisłą od 1996 roku rozwinął największą i najbardziej profesjonalną sieć dealerską. Firma kładzie duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji i profesjonalizm pracowników autoryzowanych salonów sprzedaży i serwisów w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi klientów.

 

W kwietniu 2022 roku odbyła się XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można było kibicować podczas konkurencji praktycznych na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechanków

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).