XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników ze wsparciem PZPM | MOTOFAKTOR

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników ze wsparciem PZPM

person Redakcja 29/12/2022

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wspiera wszechstronną edukację mechaników samochodowych, zgodną z rozwojem motoryzacji i potrzebami rynku pracy.

Branża motoryzacyjna rozwija się w zawrotnym tempie, a pojawiające się nowinki technologiczne znacznie wyprzedzają zawartość szkolnych programów skierowanych do młodych mechaników. Zawód wymaga stałego poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to odpowiedź na potrzeby rynku, a Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) angażuje się w działania służące wszechstronnej edukacji mechaników.

 

PZPM na co dzień wspiera branżę motoryzacyjną podejmując inicjatywy, które pozwolą jej przygotować się na wyzwania przyszłości. Takiej organizacji nie mogło więc zabraknąć na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, których kolejna edycja przed nami.

Znajdujemy się w niezwykle ciekawym momencie. Przejście na napędy elektryczne jest już przesądzone, ale to nie koniec rozwoju motoryzacji. Przed nami rozwój technologii wodorowych, czy pojazdów autonomicznych. Młodzi mechanicy mają to szczęście, że będą współtworzyć zmiany, kształtować motoryzację przyszłości. A my chcemy ich w tym wspierać i pomóc odnaleźć się w tym świecie szybkich zmian i nowości. Jakub Faryś Prezes PZPM

 

W działania PZPM w tym obszarze włącza się Grzegorz Duda, Główny Ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo.

Fascynujące zmiany, jakim podlega obecnie motoryzacja, to jednocześnie wyzwanie dla młodych i zawodowych mechaników, którzy muszą się do nich dostosować, aby pozostać w zawodzie i oferować klientom profesjonalne usługi. Do motoryzacji coraz śmielej wkracza informatyka, mamy coraz to nowsze rodzaje napędów i coraz bardziej innowacyjne komponenty. Wspólnie z PZPM pomagamy mechanikom odnaleźć się na tym niezwykle dynamicznym rynku. Grzegorz Duda

 

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego jest największą polską organizacją pracodawców branży motoryzacyjnej, zrzeszającą obecnie 57 firm: producentów i przedstawicieli producentów pojazdów samochodowych, motocykli, skuterów oraz producentów nadwozi w Polsce.

Na życzliwe wsparcie PZPM możemy liczyć na każdym etapie Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dlatego ogromnie nas cieszy, że tak prestiżowa organizacja angażuje się w organizację tego wydarzenia jednoczącego całą branżę – zawodowych i młodych mechaników, a także ich opiekunów. To dla nas ogromna pomoc. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

PZPM, podzielając pogląd, że motoryzacja jest kołem zamachowym gospodarki, na bieżąco podejmuje działania mające na celu inicjowanie zmian legislacyjnych, opiniuje projekty ustaw branżowych oraz innych rozwiązań prawnych ważnych dla firm członkowskich. PZPM wspiera także przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i promocji polskiego sektora motoryzacyjnego. Prezentuje własne ekspertyzy, opinie oraz raporty w kwestiach kluczowych dla motoryzacji. Bierze udział w pracach gremiów sejmowych oraz rządowych.

 

W kwietniu 2022 roku odbyła się XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można było kibicować podczas konkurencji praktycznych na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika.  Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).