XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników ze wsparciem PZPO

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników ze wsparciem PZPO

person Redakcja 23/01/2023

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego jeszcze bardziej niż do tej pory angażuje się w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. PZPO podpisało umowę o trzyletniej współpracy.

Wpływ dobrej jakości opon na bezpieczeństwo jest nie do przecenienia. To jedyny punkt styku pojazdu z drogą. Dlatego ich prawidłowy dobór, montaż i sposób przechowywania ma tak duże znaczenie, z czego nie zawsze kierowcy i mechanicy samochodowi do końca zdają sobie sprawę.

 

O tym jak niebagatelne znaczenie ma profesjonalna obsługa ogumienia samochodowego eksperci PZPO będą przekonywać uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zadbają o ich edukację z zakresu prawidłowego doboru, serwisowania, a także przechowywania opon samochodowych.

Opona to niezwykle istotny element samochodu, jedyny punkt styku pojazdu z nawierzchnią. Dodatkowo również i w tym obszarze motoryzacji mamy do czynienia z nowościami, samochody są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, wyposażone w czujniki, mamy już pojazdy elektryczne, które wymagają innego rodzaju ogumienia. Zatem wymiana opon to obecnie już nie tak oczywista i prosta czynność jak to było wiele lat temu. Podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników chcemy pomóc ich uczestnikom odnaleźć się w tym świecie, podzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą. Piotr Sarnecki dyrektor generalny PZPO

 

Materiały edukacyjne przygotowane przez ekspertów PZPO będą dostępne za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika. Uczestnicy XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników sprawdzą swoją wiedzę podczas konkurencji praktycznych.

Na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników stawiamy na edukację praktyczną. Chcemy jak najbardziej wszechstronnie przygotować, zwłaszcza młodych mechaników, do wykonywania zawodu. Naszym celem jest, aby uczyli się od najlepszych, a PZPO jest doskonałym parterem, by to osiągnąć. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego jest organizacją powołaną przez główne światowe firmy oponiarskie, działające w Polsce. Reprezentuje branżę, zatrudniającą bezpośrednio 11 tys. pracowników w 6 fabrykach i firmach handlowych, wytwarzających na eksport i rynek wewnętrzny produkty wysokich technologii. Wiele uwagi w swoich działaniach poświęca także zapewnieniu ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej. PZPO prezentuje opinie w sprawach związanych z gospodarką, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu oponiarskiego w zakresie środowiska, energii, bezpieczeństwa drogowego, klimatu, standardów technicznych, informacji i ochrony konsumentów oraz bezpieczeństwa pracy.

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).