Axalta na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Globalny producent lakierów - firma Axalta - dołącza do partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wraz z nią powraca kategoria Młody Lakiernik.

Branża lakiernicza rozwija się w równie zawrotnym tempie jak pozostałe obszary motoryzacji. Nowoczesne produkty lakiernicze, technologie i narzędzia służące lakiernikom samochodowym dostępne na rynku wymagają stałego poszerzania wiedzy w tej dziedzinie. Branży lakierniczej nie może więc zabraknąć na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.

 

Od 2023 roku kategoria Młody Lakiernik powraca po krótkiej przerwie jako jedna z kategorii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a wraz z nią pojawia się nowy partner – Axalta Coating Systems i jej marka Standox.

Z radością rozpoczynamy współpracę z firmą Axalta i wierzymy, że razem z tak poważnym partnerem przeniesiemy edukację młodych lakierników w zupełnie inny wymiar, dostosowany do potrzeb młodzieży i współczesnego rynku pracy. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Istniejąca od ponad 156 lat firma to wiodący globalny producent lakierów, wyspecjalizowany w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży lakierów ciekłych i proszkowych. Axalta dostarcza szereg lakierów dla producentów samochodów osobowych i użytkowych, segmentu napraw renowacyjnych i wielu innych zastosowań przemysłowych.

Mamy ogromne doświadczenie we współpracy z serwisami blacharsko-lakierniczymi. W ramach jednej z naszych usług – Drivus – oferujemy im wsparcie w optymalizacji procesów, czy podnoszeniu kwalifikacji. Doskonale rozumiemy, jakie wyzwania spotykają na swojej drodze zarówno niezależne, jak i autoryzowane serwisy. Chcemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z młodymi lakiernikami, zapoznać ich z najnowszymi trendami w tej branży i przekonać, że daje ona wiele możliwości rozwoju. Tomasz Borowiec FLI Key Account Manager w Axalta Coating Systems

Akademia Młodego Lakiernika

 

Eksperci firmy Axalta i jej marki Standox zaangażują się w rozwój Akademii Młodego Lakiernika, dzięki której uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poszerzą swoje kompetencje w zakresie lakiernictwa w motoryzacji. Materiały edukacyjne dostarczone przez Axaltę ułatwią nie tylko przygotowanie do udziału w Mistrzostwach, ale także szczegółowe zapoznanie się z trendami w branży.

 

Innowacyjne produkty i usługi firmy Axalta obejmują lakiery ciekłe i proszkowe, narzędzia kolorystyczne, technologie, systemy szkoleń dla klienta, systemy wsparcia i zarządzania działalnością biznesową. Axalta dostarcza kompleksową gamę powłok lakierniczych przeznaczonych dla producentów OEM pojazdów konwencjonalnych, elektrycznych oraz lekkich pojazdów ciężarowych.

 

Powłoki lakiernicze Axalta tworzone z myślą o warsztatach zajmujących się indywidualizacją pojazdów spełniają bardzo surowe normy. Znajdują one zastosowanie w wielu średnich i ciężkich pojazdach ciężarowych i busach. Dzięki systemom renowacji firmy Axalta lakiernicy mogą przywracać pojazdom ich dawny blask. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorów i pigmentów, technologiom dobierania koloru i profesjonalnej obsłudze klienta produkty te zapewniają lakiernikom na całym świecie idealne rezultaty podczas renowacji.

 

Axalta Coating Systems Poland znajduje się w trzech lokalizacjach w centrum Polski. Warszawa to siedziba firmy z funkcjami administracyjnymi oraz branżą farb renowacyjnych, W Łodzi znajduje się oddział farb proszkowych oraz Centrum Usług Wspólnych obsługujących klientów nie tylko z Polski, ale z całego regionu EMEA. Centrum logistyczno-magazynowe połączone z ośrodkiem szkoleniowym jest zlokalizowane w miejscowości Bronisze pod Warszawą. Reprezentanci biznesów związanych z sektorem transportu i OEM pracują w różnych regionach kraju. To zespół około 70 osób, który dba o potrzeby klientów na terenie całego kraju.

 

W kwietniu 2022 roku odbyła się XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można kibicować podczas konkurencji praktycznych na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).