W przyszłość z Akademią Młodego Mechanika!

Uczestnicy, organizatorzy i Partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkali się w Białymstoku, by w ramach Akademii Młodego Mechanika, szkolić się, integrować i rozmawiać o kolejnej edycji wydarzenia.

 

Zespół Szkół Mechanicznych im. św. Józefa w Białymstoku – Mechaniak – gościł 17 października 2023 r. pasjonatów motoryzacji. Uczestnicy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ich organizatorzy i Partnerzy, ambasadorzy Akademii Młodego Mechanika spotkali się, by uczestniczyć w warsztatach, dzielić się doświadczeniami, pasją do mechaniki samochodowej, do zdobywania wiedzy i wyznaczania sobie kolejnych, coraz ambitniejszych celów.

 

Eksperci rynku motoryzacyjnego i przedsiębiorcy mieli okazję poznać młodych ludzi pełnych motywacji do podnoszenia kwalifikacji. Dla młodzieży była to szansa, by poznać nowoczesne rozwiązania i nowości produktowe, a także możliwości rozwoju zawodowego w branży automotive.

 

Głównym punktem programu spotkania były zajęcia warsztatowe. Partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przygotowali dla młodzieży szereg szkoleń i prezentacji. Nie brakowało rozmów o akumulatorach, instalacjach gazowych, filtracji czy płynach eksploatacyjnych w motoryzacji. Pojawiły się także zagadnienia związane z lakiernictwem i detailingiem. Swoimi doświadczeniami i wiedzą dzielili się eksperci ORLEN OIL, STAG Autogas Systems, ZF Aftermarket, VARTA, FILTRON i NEO Tools, firmy Axalta i CS-II, a także sieci niezależnych warsztatów samochodowych EuroWarsztat i sieci serwisowej NexDrive dedykowanej pojazdom nowej generacji. Partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dostarczyli uczestnikom potężną dawkę wiedzy z różnych obszarów motoryzacji.

 

Akademia Mlodego Mechanika EuroWarsztat

 

„Z ogromną radością spotykamy się z młodymi ludźmi nie tylko podczas finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w Poznaniu, ale także w szkołach, gdzie mamy więcej czasu na bezpośrednie rozmowy, dyskusje i odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące motoryzacji, produktów, spraw technicznych, ale również rozwoju zawodowego. Dla nas to niezwykle cenny czas, bo my również czerpiemy z tych spotkań coś dla siebie, poznajemy potrzeby i oczekiwania młodych mechaników, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy” – mówi Adrian Dekowski, Organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Akademia Młodego Mechanika Orlen Oil

 

ORLEN OIL od lat jest Partnerem Strategicznym Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Nasi eksperci angażują się nie tylko w eliminacje i finały, ale również szereg aktywności, które wspierają młodych mechaników i pozwalają im wszechstronnie przygotować się do zawodu. Spotkanie w Białymstoku było kolejnym takim wydarzeniem, podczas którego miło nam było dzielić się wiedzą z młodzieżą i obserwować jej niezwykły zapał i pasję do zgłębiania tajników motoryzacji” – dodaje Anita Wierciak-Kaperek, Dyrektor Marketingu ORLEN OIL.

 

„Naszym celem było wprowadzenie młodzieży w świat filtrów samochodowych. Ten obszar idzie do przodu wraz z rozwojem motoryzacji, pojawiają się nowe technologie, nowe materiały. Prezentujemy młodym mechanikom nasze produkty, nowości, ale także wyjaśniamy szczegóły filtracji w motoryzacji” – wyjaśnia Paweł Grześkowiak, Brand Manager FILTRON.

 

Akademia Młodego Mechanika Filtron

 

Zadaniem marki VARTA było pokazanie młodym mechanikom jak różnorodne są akumulatory stosowane we współczesnych pojazdach i jak istotny jest ich właściwy dobór do danego modelu samochodu.

 

„Na rynku wraz z nowoczesnymi pojazdami pojawiają się innowacyjne rozwiązania w technologii i budowie akumulatorów, które muszą sprostać różnym typom napędów. Obecnie dobór akumulatora nie jest tak prosty, jakby się z pozoru wydawało. Jest wiele szczegółów, na które trzeba zwrócić uwagę. O tym wszystkim mówimy na spotkaniach z młodymi mechanikami” – mówi Magdalena Broszkiewicz, Marketing Manager Clarios Poland, właściciela marki VARTA.

 

Akademia Mlodego Mechanika Varta

 

Organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników uchylili także rąbka tajemnicy w sprawie nowości, jakie szykują na kolejną edycję wydarzenia. Młody Instalator LPG – to nowa kategoria, która już w przyszłym roku pojawi się na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników wraz z jej Partnerem Strategicznym – firmą AC SA, producentem instalacji autogaz – STAG.

 

„Z dumą dołączyliśmy do Mistrzostw Mechaników. Po raz pierwszy wzięliśmy także udział w Akademii Młodego Mechanika – spotkaniu szkoleniowo – integracyjnym organizowanym przez Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, podczas którego uczniowie szkół technicznych poznawali tajniki naszych instalacji LPG. Celem naszej współpracy z Ogólnopolskimi Mistrzostwami Mechaników jest wsparcie rozwoju młodych talentów w dziedzinie montażu instalacji autogaz, a co za tym idzie – kształcenia nowego pokolenia montażystów dla całej branży LPG” – mówi Paweł Baraniuk, wiceprezes AC SA ds. Handlu i Rozwoju.

 

Grzegorz Duda
Grzegorz Duda

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to moc merytorycznej wiedzy, ale również niemniej cenne, rozmowy i spotkania ludźmi, którzy pasję do motoryzacji łączą z życiem zawodowym. To ambasador marki ORLEN OIL Kuba Przygoński i Grzegorz Duda – główny ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo, którzy podczas panelu dyskusyjnego odpowiadali na pytania i wątpliwości młodych mechaników.

 

Wyjątkową atrakcją był samochód driftingowy Kuby Przygońskiego, Toyota GR86, który można było dokładnie obejrzeć z bliska, a jego właściciela wypytać m.in. o tajniki pracy ekipy serwisowej kierowcy rajdowego.

 

Toyota Kuby Przygońskiego

 

Ale to nie wszystko. Podczas spotkania w Białymstoku organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poinformowali, że od najbliższej edycji swoje pasje będą mogli rozwijać młodzi ludzie zafascynowani detailingiem. „Młody detailer” to kategoria, która po raz pierwszy pojawi się na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w 2024 r. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Grzegorz Duda. Partnerem strategicznym kategorii „Młody detailer” jest firma CS-II.

 

Akademia Młodego Mechanika LPG

 

„Detailing to fascynujący obszar motoryzacji, dający wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. To sztuka przywracania blasku pojazdom, które dzięki umiejętnościom detailera zyskują drugie życie. Często detailer może wyręczyć lakiernika, poradzi sobie chociażby z drobnymi rysami na lakierze. Dla młodzieży to kolejna umiejętność, która może być uzupełnieniem zawodu mechanika czy lakiernika samochodowego” – wyjaśnia Grzegorz Duda.

 

Akademia Młodego Mechanika to inicjatywa edukacyjna, która ma na celu wprowadzanie młodych ludzi w fascynujący świat mechaniki, technologii i inżynierii. To miejsce, gdzie pasja do konstruowania, naprawiania i eksploracji technologicznych zagadnień jest rozwijana i kształtowana.

 

„Śmiało można powiedzieć, że spotkanie w Białymstoku przerodziło się w mini Mistrzostwa Mechaników. Rozmawialiśmy o nowościach w branży, akumulatorach, środkach smarnych, filtracji – młodzież otrzymała przegląd wiedzy o różnych dziedzin motoryzacji. Promowaliśmy zawód lakiernika samochodowego, zachęcaliśmy młodzież do wyboru tej ścieżki zawodowej. Mówiliśmy także o dwóch nowych kategoriach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – ci, którzy nas dobrze znają wiedzą, że każda kolejna edycja to nowe wyzwania i atrakcje. Spotkanie w Białymstoku i zapał młodzieży do zdobywania wiedzy utwierdził nas w przekonaniu, że warto realizować ten projekt. Dzięki finałom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbywają się podczas Poznań Motor Show i Targów Techniki Motoryzacyjnej, młodzi ludzie mają okazję zapoznać się z nowościami prezentowanymi podczas tych dwóch wydarzeń, co również ma walor edukacyjny” ” – mówi Adrian Dekowski, prezes V8 Team, Organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

W ciągu roku Akademia organizuje różnorodne zajęcia, warsztaty i wydarzenia, które pozwalają uczestnikom odkrywać tajniki mechaniki. W trakcie spotkań, młodzi ludzie zdobywają wiedzę praktyczną, uczą się korzystać z narzędzi i maszyn, rozwijają umiejętności projektowania i rozwiązywania problemów. Jednym z głównych celów Akademii jest inspirowanie młodych ludzi do wyboru kariery w technologii i inżynierii. Regularnie organizowane wykłady i prezentacje pozwalają uczestnikom poznać fascynujący świat innowacji i odkryć, jakie możliwości stwarza współczesna mechanika.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow. Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika: https://akademiamlodegomechanika.pl.

 

Źródło i zdjęcia: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).