VARTA na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników | MOTOFAKTOR

VARTA na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

person Joanna Piszcz 29/03/2023

O zaangażowaniu w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników rozmawiamy z Adamem Potępą, Key Account Managerem w firmie Clarios Poland, właściciela marki VARTA.

 

W jaki sposób VARTA angażuje się w organizację Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników?

Adam Potępa, Key Account Manager w firmie Clarios Poland, właściciela marki VARTA
Adam Potępa, Key Account Manager w firmie Clarios Poland, właściciela marki VARTA

W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w tym emocjonującym wydarzeniu. W tym pragniemy przekazać jeszcze więcej wiedzy i zapewnić młodym mechanikom jeszcze więcej atrakcji na stanowisku.

 

Szkolenie młodych mechaników to ta część naszej pracy, która ładuje nasze akumulatory do działania. To oni będą przyszłością, a my pragniemy ułatwić im wejście do pracy w zawodzie.

Jak oceniają Państwo wiedzę młodych i zawodowych mechaników dotyczącą akumulatorów samochodowych?

Tamten rok naprawdę nas zaskoczył. Przygotowanie młodych mechaników oraz ich pasja były na naprawdę wysokim poziomie. Zawodowi mechanicy udowodnili, że praca w tym zawodzie jest bardzo wymagająca i trzeba pamiętać o ciągłym doszkalaniu. Poziom był naprawdę bardzo wysoki i nie możemy się już doczekać co przyniosą zbliżające się mistrzostwa.

Jakie wsparcie VARTA oferuje mechanikom samochodowym w zakresie wiedzy o ofercie, odpowiednim doborze i montażu akumulatorów?

Od lat stale współpracujemy z warsztatami samochodowymi. Zachęcamy mechaników do działań prewencyjnych i do sprawdzania stanu akumulatorów w pojazdach odwiedzających warsztaty, dostarczamy narzędzia ułatwiające diagnostykę, montaż czy dobór odpowiedniego akumulatora do pojazdu. Dzięki naszemu VARTA Partner Portal w łatwy i szybki sposób można sprawdzić dopasowanie akumulatora w danym pojeździe. Znajduje się tam również ekspercka wiedza oraz e-learningi poszerzające wiedzę nie tylko w zakresie pojazdów spalinowych, ale również hybrydowych i elektrycznych.

Jakie działania podejmuje VARTA w zakresie recyklingu akumulatorów?

Kiedy nowy akumulator jest instalowany w warsztacie partnerskim, VARTA w tym czasie zbiera i poddaje recyklingowi zużyte akumulatory. W ten sposób firma przejmuje odpowiedzialność za cały cykl życia swoich produktów. Posiadamy ponad 115 lat doświadczenia w recyklingu. Dzięki zamkniętemu obiegowi Clarios jest w stanie wykorzystywać elementy zużytych akumulatorów do produkcji nowych, w sposób przyjazny dla środowiska. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę dla ochrony środowiska. W Europie udaje się zebrać 98% wszystkich zużytych akumulatorów ołowiowo-kwasowych i poddać ich recyklingowi.

W jaki sposób VARTA dostosowuje swoją ofertę do zmian na rynku akumulatorów samochodowych? Czy również w tym obszarze motoryzacji widoczne są jakieś nowe trendy?

W ciągu ostatniej dekady na stopień zaawansowania konstrukcji pojazdów wpływały różne czynniki – te najbardziej istotne to regulacje prawne w zakresie ochrony środowiska oraz oczekiwania użytkowników w zakresie komfortu. To dwa główne trendy, które w znacznym stopniu determinują wyzwania jakie stawiane są przed producentami pojazdów i części. Dlatego też obecnie obserwuje się dynamiczny rozwój pojazdów hybrydowych (MHEV, PHEV) i elektrycznych (BEV), gdzie poza akumulatorem wysokiego napięcia znajduje zastosowanie akumulator 12V. Warto także zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które obecnie nie mają powszechnego zastosowania, ale w przyszłości z pewnością ulegnie to zmianie – a mowa tu o pojazdach z ogniwami paliwowymi oraz sterowanych autonomicznie. W obu przypadkach istotnym kryterium jest bezpieczeństwo, które także gwarantuje właśnie akumulator 12V.

Czy VARTA wprowadziła ostatnio jakieś innowacyjne technologie bądź produkty? Jak zmienia się oferta produktowa firmy w związku z rozwojem elektromobilności?

Szeroki wachlarz nowych rozwiązań konstrukcyjnych pojazdów to także dodatkowe oczekiwania wobec akumulatorów, a w szczególności tych niskonapięciowych. Rola akumulatora 12V w pojazdach hybrydowych i elektrycznych to przede wszystkim aktywacja układu wysokiego napięcia, stabilizacja napięcia podczas jazdy, zasilanie odbiorników, sterowników, czujników, układów diagnostycznych czy komunikacyjnych, gdy układ wysokiego napięcia jest odłączony.

 

Akumulatory 12V stanowią także stabilne i bezpieczne źródło zasilania funkcji awaryjnych czy serwisowych. Dlatego też montaż akumulatora o odpowiedniej wydajności czy żywotności jest niezwykle istotny dla zachowania prawidłowej pracy całego układu elektrycznego. W związku z tym VARTA wprowadziła do oferty innowacyjną serię akumulatorów o oznaczeniu xEV dedykowaną zarówno do systemu start-stop, jak i do pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Na chwilę obecną nowe portfolio zapewnia pokrycie 97% rynku, a wkrótce zostanie rozszerzone o dodatkowe typy. Dzięki temu VARTA zapewnia akumulatory do każdego poziomu elektryfikacji pojazdów. Nowe akumulatory VARTA AGM składają się w 90% z ołowiu pochodzącego z recyklingu. VARTA Silver Dynamic AGM to akumulatory do pojazdów dziś i w przyszłości.

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).