STAG, LPG i nowa kategoria na OMM | MOTOFAKTOR

Kategoria Młody Instalator LPG pojawi się w najbliższej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników (OMM). Strategicznym Partnerem jest firma AC SA z marką STAG.

 

Z danych dostępnych w CEPiK wynika, że w Polsce zarejestrowanych jest ponad 2,6 mln samochodów zasilanych gazem LPG. Coraz częściej na montaż instalacji LPG decydują się także właściciele samochodów hybrydowych, a nawet z silnikami Diesla. To nie tylko tańsze, ale również bardziej ekologiczne rozwiązanie niż napęd spalinowy. Auta zasilane gazem emitują mniej szkodliwych spalin.

 

Proces montażu instalacji LPG w samochodzie, a także jej serwisowanie wymaga fachowej wiedzy. Warto więc wzbogacić swoją edukację z zakresu obsługi pojazdów także i o ten obszar. Taką możliwość będą mieli uczestnicy nowej kategorii – Młody Instalator LPG – która wraz z nowym Partnerem – firmą AC i jej marką STAG – zagości od 2024 roku na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników.

 

Plakat kategorii Młody Instalator LPG przed OMM 2024

 

AC to największa w Polsce firma z segmentu instalacji gazowych, która może pochwalić się największym udziałem w rynku pośród polskich producentów instalacji LPG. Potwierdza to liczba aut z zamontowaną instalacją STAG poruszających się po polskich drogach – to ponad 1 mln pojazdów. Ponad 35 lat doświadczenia oraz stały rozwój oferty plasują spółkę na pozycji lidera i prekursora zmian w obszarze produkcji instalacji autogaz.

 

Mechanik, który zajmuje się montażem instalacji LPG, musi posiadać fachową wiedzę. Taki montaż to ingerencja w oryginalny układ podzespołów pojazdu, dlatego warto dowiedzieć się jak prawidłowo wykonać kolejne kroki. Nasi eksperci z przyjemnością podzielą się tą wiedzą z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – mówi Anatol Timoszuk, prezes firmy AC.

 

AC to pionier w zakresie:

 

  • produkcji i sprzedaży podzespołów i zestawów samochodowych instalacji gazowych LPG/CNG
  • produkcji i dystrybucji elektroniki samochodowej
  • dystrybucji części samochodowych

 

AC współpracuje na polskim rynku z 11 sprawdzonymi dystrybutorami instalacji autogaz, którzy pod marką STAG oferują produkty najwyższej jakości. W Polsce działa sieć ponad 100 Autoryzowanych Serwisów STAG oraz ponad 100 Rekomendowanych Warsztatów STAG. Autoryzowane Serwisy STAG spełniają surowe kryteria, a marka STAG to gwarancja wiedzy technicznej ich pracowników. Instalacjami autogaz STAG zajmuje się także kilkaset warsztatów posiadających homologację marki. Tak potężna sieć czyni z AC SA lidera w branży, z odpowiednim zapleczem i najwyższej jakości produktem.

 

Ogromnie cieszymy się, że pozyskaliśmy Partnera z tak ogromnym doświadczeniem nie tylko w zakresie produkcji instalacji LPG i komponentów, ale także we współpracy z warsztatami samochodowymi i mechanikami. To bardzo cenne dla naszych uczestników, uczniów szkół średnich, którzy nie zawsze mają możliwości, by zdobyć praktyczne umiejętności w tej dziedzinie w czasie szkolnej edukacji – mówi Adrian Dekowski, prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć TUTAJ oraz na Facebooku.

 

Zapisy do Mistrzostw odbywają się poprzez Akademię Młodego Mechanika.

 

Źródło: V8 Team

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).