EuroWarsztat i NexDrive partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

EuroWarsztat i NexDrive partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

person Redakcja 30/08/2023

Międzynarodowa sieć niezależnych serwisów samochodowych EuroWarsztat i NexDrive, której organizatorem w Polsce jest Groupauto CEE oraz Alliance Automotive Polska, strategicznym partnerem kategorii Elektromobilni Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

 

W Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników elektromobilność i kształcenie przyszłych mechaników w tym obszarze zajmuje miejsce szczególne. Pojazdy elektryczne i hybrydowe to już nie marzenia a rzeczywistość, którą spotykamy na każdym kroku. Także i one wymagają obsługi serwisowej profesjonalistów.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników w kategorii Elektromobilni to promocja elektromobilności i nowych technologii wśród młodzieży szkolnej. Dla młodych ludzi to także szansa na zdobycie nowej kwalifikacji zawodowej – Mechanik Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych.

 

Strategicznym partnerem kategorii Elektromobilni od najbliższej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest sieć niezależnych serwisów samochodowych EuroWarsztat, należąca do Groupauto CEE, członka międzynarodowej organizacji Groupauto International. Jest to jedna z największych na świecie sieci dystrybucji i serwisów samochodów osobowych oraz dostawczych.

 

Partnerstwo to ma niebagatelne znaczenie – do działań na rzecz młodych mechaników włączy się także uruchomiona w 2022 r. przez Alliance Automotive Polska, międzynarodową sieć serwisów obsługujących pojazdy z napędami alternatywnymi – NexDrive. To pierwsza taka sieć w Polsce.

NexDrive planuje w pełni wspierać i rozwijać potencjał wynikający z elektromobilności. Z przyjemnością angażujemy się w organizację Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Nasi eksperci podzielą się z młodymi ludźmi wiedzą na temat nowych technologii, jak również specyfiki pracy mechanika obsługującego pojazdy hybrydowe i elektryczne. Andrzej Guzek Network Manager Groupauto CEE

 

Dzięki partnerstwu z siecią EuroWarsztat i NexDrive młodzi ludzie zyskają dostęp do profesjonalnych materiałów edukacyjnych dostępnych za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika. Zyskają także nowe umiejętności dzięki bezpośrednim kontaktom z doświadczonymi praktykami pracującymi w sieci.

Przykładamy wielką wagę do tego, by kształcenie młodych mechaników obejmowało jak najwięcej obszarów związanych w elektromobilnością, w tym aktywne przyjęcie pojazdu do serwisu. Partnerstwo z sieciami EuroWarsztat i NexDrive da nam ogromne możliwości, by zapewnić uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników edukację na najwyższym poziomie. Adrian Dekowski prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Groupauto CEE powstała w 1999 r. jako platforma wspólnych zakupów i polityki marketingowej dla niezależnych dystrybutorów części samochodowych, zorientowanych na obsługiwanie rynków lokalnych. Aktualnie zrzesza 14 firm na terenie Polski oraz 2 w Rumunii. Z końcem 2017 Groupauto CEE weszła w struktury Alliance Automotive Group (AAG), której udziałowcem jest amerykańska firma Genuine Parts Company (GPC).

 

Z połączenia powstał największy na świecie dystrybutor części zamiennych na rynku aftermarket o łącznym obrocie 10 mld USD i zasięgu geograficznym na czterech kontynentach. Dzięki tej transakcji Groupauto Polska stała się częścią międzynarodowej grupy spółek, które ściśle ze sobą współpracują osiągając efekt synergii, co znacznie umocniło pozycję spółki na rynku krajowym.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).