Garwolin gościł Akademię Młodego Mechanika | MOTOFAKTOR

Uczniowie szkół samochodowych spotkali się w Garwolinie z partnerami i organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

 

Kilkuset uczniów szkół samochodowych, nauczyciele i przedstawiciele lokalnych władz spotkali się 30 listopada 2022 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, by poczuć atmosferę Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, uczestniczyć w szkoleniach, a jednocześnie dobrze się bawić i integrować. Nie brakowało pozytywnej energii i profesjonalnej edukacji, a to dopiero wstęp do kolejnej edycji wydarzenia.

W trakcie spotkania organizowanego przez Akademię Młodego Mechanika szkoła w Garwolinie gościła uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie oraz Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

 

Na uczniów i nauczycieli czekali: Grzegorz Duda, współtwórca i ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach, gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo oraz ambasador marki PLATINUM ORLEN OIL Miko Marczyk, Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej RSMP oraz II Vice Mistrz Europy w rajdach samochodowych. Przekonywali młodych ludzi, że warto rozwijać się w zawodzie mechanika samochodowego, zarażali swoją miłością do motoryzacji, opowiadali jak wiele ciekawych wyzwań i możliwości czeka na tych, którzy pójdą tą drogą zawodową. Grzegorz Duda i Miko Marczyk zachęcali młodych mechaników do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Grzegorz Duda i Miko Marczyk

Sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie zmieniła się tego dnia w mini finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Dzięki szkoleniom przygotowanym przez partnerów Mistrzostw, uczniowie mogli poszerzyć wiedzę, ale także zobaczyć na żywo co ich czeka, gdy dojdą do finałów – z jakimi konkurencjami praktycznymi mogą się mierzyć i co zyskują dzięki bezpośrednim kontaktom z ekspertami z branży.

Wiedza o środkach smarnych, filtrach samochodowych i filtracji w motoryzacji, o nowoczesnych narzędziach i ich wykorzystaniu w warsztacie samochodowym, możliwościach i znaczeniu oprogramowania w diagnostyce, a także akumulatorach i znaczeniu zawodu mechanika motocyklowego – to wszystko uczniom starali się przekazać obecni na spotkaniu: partner strategiczny – PLATINUM ORLEN OIL, a także pozostali partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówFILTRON, NEO Tools, Integra Software, Varta i Yamaha.

W kwietniu 2022 roku odbyła się XI edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finalistom można kibicować podczas konkurencji praktycznych na największych targach motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).