To był tydzień! (44)

person Redakcja 3/11/2019

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 28 października - 3 listopada 2019 r.

Pomimo długiego weekendu w minionym tygodniu w branży motoryzacyjnej działo się bardzo dużo. Najważniejszym wydarzeniem tygodnia było wznowienie rozmów między koncernami FCA i PSA odnośnie utworzenia superkoncernu, który pomoże obu stronom w rozwoju technologii mobilności przyszłości. FCA dodatkowo poinformował o przygotowaniach do uruchomienia nowego “Battery Hub” na terenie kompleksu Mirafiori na początku 2020 roku.

 

Oponeo.pl oficjalnie poinformowało o sprzedaży 100% udziałów w Autocentrum.pl Wirtualnej Polsce. Spółka Moto-Profil po raz kolejny znalazła się wśród 100 największych polskich firm z kapitałem prywatnym według rankingu “Forbesa”. Zarząd Ursus S.A. w restrukturyzacji poinformował o rezygnacji jego prezesa z pełnionej funkcji oraz o wycofaniu się Alamo Group Europe Ltd. z zamiaru zakupu Dywizji Ursus S.A. w Dobrym Mieście. Serwis Deutsche Welle poinformował o trwającej w Niemczech akcji doposażania w system BNox pojazdów z silnikami wysokoprężnymi Euro 5.

 

Firma Mahle ogłosiła globalną reorganizację swojej działalności, która szczególnie dotknie zakłady w Luksemburgu, we Włoszech i we Francji.

 

Prezydent podpisał nowelę ustawy o podatku akcyzowym, która obniża go o 50% dla pojazdów hybrydowych. Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia w sprawie wymagań w zakresie wyposażenia i przyrządów kontrolno-pomiarowych mobilnych SKP autorstwa Ministerstwa Infrastruktury. Weszły też w życie przepisy dotyczące mechanizmu podzielonej płatności (MPP) obowiązkowego dla faktur powyżej 15 tys. zł brutto, które dotyczą tzw. towarów i usług wrażliwych (np. paliwa, stal, węgiel, smartfony i tablety czy usługi budowlane).

 

Toyota ogłosiła, że pojazd Platform 4 (P4) zostanie udostępniony do publicznych jazd testowych latem przyszłego roku w Tokio, a także zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie w Wałbrzychu o drugą linię produkcyjną podzespołów tworzących razem hybrydowy zespół napędowy 1,5 l.

 

Firma Gates zapowiedziała swoją obecność na targach EICMA w Mediolanie. Petronas zainaugurował specjalną promocję, która umożliwia jej uczestnikom wygranie wyjazdu na Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 w przyszłym roku, a firma FEV zapowiedziała konferencję “Zero CO2 Mobility”, gdzie będą omawiane rozwiązania dla branży transportowej mające na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).