PSA i FCA wznawiają rozmowy o fuzji | MOTOFAKTOR

PSA i FCA wznawiają rozmowy o fuzji

person Adrian Januszkiewicz 31/10/2019

Grupa PSA oficjalnie potwierdziła wznowienie rozmów z Grupą FCA, które mają na celu utworzenie superkoncernu.

Od wielu miesięcy krąży informacja o rozmowach koncernów PSA i FCA na temat możliwej fuzji, która pozwoliłaby obu stronom rozwijać technologie napędów alternatywnych, jazdy autonomicznej i jazdy połączonej. Grupa PSA potwierdziła wczoraj (30.10.2019) oficjalnie, że prowadzone są rozmowy, których celem jest stworzenie jednej z wiodących grup motoryzacyjnych na świecie.

 

Jak wynika z doniesień „Rzeczpospolitej” fuzja ma być całkowita, a nowy superkoncern ma mieć wartość 47 mld dolarów. Najważniejsze stanowiska mają zajmować w nim prezesi obu Grup. Carlos Tavares, prezes PSA ma pełnić funkcję dyrektora generalnego, a John Elkan, prezes FCA, ma być prezesem połączonych Grup. Zarząd będzie w większości składał się z członków Grupy PSA.

 

Źródło: Citroen/moto.rp.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).