Konferencja "Zero CO2 Mobility" już w listopadzie | MOTOFAKTOR

Konferencja "Zero CO2 Mobility" już w listopadzie

person Adrian Januszkiewicz 30/10/2019

W dniach 7-8 listopada br. w Akwizgranie odbędzie się konferencja "Zero CO2 Mobility", gdzie głównym prelegentem będzie firma FEV.

“Pakiet klimatyczny” przedstawiony niedawno przez rząd niemiecki pokazuje, jak konieczne są dodatkowe środki w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń i powstrzymania zmian klimatu. Dla niektórych decyzja nie idzie wystarczająco daleko. Sektor transportu i jego emisje dwutlenku węgla są częstym tematem dyskusji. Na konferencji “Zero CO2 Mobility” dostawca usług programistycznych, FEV, omówi i przedstawi rozwiązania dla tego kluczowego obszaru wraz z najwyższej klasy ekspertami. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2019 r. w Akwizgranie.

Szczególnie w przypadku mobilności należy oferować ukierunkowane sposoby ograniczenia emisji CO2. Mówi się, że napędy elektryczne z akumulatorem mają duży potencjał - w przypadku planowanych redukcji emisji nie są one jednak wystarczające, aby być jedynym poważnie realizowanym środkiem w celu osiągnięcia mobilności neutralnej pod względem emisji CO2. profesor Stefan Pischinger prezes i dyrektor generalny FEV Grupa i patron konferencji

 

Wynika to z jednej strony z krótkiego zasięgu, co sprawia, że ​​są one nieatrakcyjne, szczególnie w przypadku transportu towarowego, ale również z przyczyn infrastrukturalnych, takich jak brak stacji ładowania. Ponadto większość energii elektrycznej obecnie dostępnej w Niemczech jest nadal wytwarzana w elektrowniach węglowych.

 

Nowo opracowane, częściowo wielobiegowe elementy napędu elektrycznego znacznie zwiększają wydajność nowoczesnych pojazdów elektrycznych z akumulatorem i rozszerzają ich zasięg. Ale, paliwa odnawialne, zwane również “e-paliwami”, oferują znaczny potencjał. Mogą już znacznie zmniejszyć emisje CO2 w najbliższej przyszłości, ponieważ mają znacznie większy efekt w stosunku do istniejących flot niż pojazdy elektryczne, których udział w rynku jest wciąż niewielki. Technologia ogniw paliwowych jest również obiecującą i potężną alternatywą, którą należy rozważyć.

 

Konferencja “Zero CO2 Mobility” ma zapewnić ekspertom i decydentom możliwość interdyscyplinarnej wymiany, podczas której uczestnicy otrzymają odpowiedzi na pytania, w jakich warunkach poszczególne podejścia mają sens i które kompetencje muszą być powiązane, aby znacznie obniżyć wartości emisji. Wśród najważniejszych mówców w tym roku znajdą się dr Georg Bäuml, dyrektor ds. Środowiska w Volkswagenie, Randy MacEwen, dyrektor generalny w Ballard i profesor Reinhold Elsen, dyrektor ds. Badań i rozwoju w RWE Power.

 

Źródło: FEV

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).