Gates przygotowany na targi EICMA 2019 | MOTOFAKTOR

Gates przygotowany na targi EICMA 2019

Gates zaprezentuje na targach EICMA 2019 zalety wykorzystania pasków z włóknem węglowych w rozwijającym się sektorze elektrycznych jednośladów.

Technologia elektrycznych jednośladów gwałtownie się rozwija i zwiększa swój udział w światowym rynku. Według branżowej analizy przeprowadzonej przez Gates, jedna trzecia wszystkich jednośladów sprzedanych w 2019 roku będzie elektryczna. Firma Gates, która wprowadziła kordy z włókna węglowego już w 2003 roku, dostrzegła szansę na szybsze przejście do elektromobilności.

Wiemy, że nasze przekładnie paskowe są idealne zarówno dla klientów, jak i producentów pod wieloma względami: cichej pracy, całkowitego kosztu, trwałości i konserwacji.

General Manager w Gates Global Mobility Business - Joe Menzel

 

Na EICMA 2019 Gates zaprezentuje swoją nową rodzinę kół zębatych do napędów elektrycznych. Marka kojarzona jest głównie z paskami, ale radzi sobie także z projektowaniem i produkcją kół zębatych, które wspierają wykorzystanie pasków na rynku jednośladów. Używanie kół zębatych opracowanych przez Gates ma zapewniać optymalne działanie napędu i jest gotowym, zintegrowanym rozwiązaniem dla producentów elektrycznych motocykli i skuterów. Na EICMA zaprezentowanych zostanie wiele przykładowych zastosowań w elektromobilności.

Jeden dzień przed rozpoczęciem targów EICMA 2019, czyli 4 listopada, kierownictwo Gates wystąpi na Ricardo Motorcycle Conference z prezentacją pt. „Techniczne porównanie innowacji napędowych dla jednośladów elektrycznych i ICE”. Na prezentacji zostaną przedstawione nowe trendy i technologie obecne na rynku elektrycznych jednośladów oraz porównanie optymalnej pracy pasków w stosunku do łańcuchów, wraz ze wzrostem mocy silników i stopniową rezygnacją z silników piastowych w skuterach na rzecz silników z większym momentem obrotowym i większą wydajnością, które zwiększają zasięg pojazdów.

Ze względu na cichą pracę silników elektrycznych dźwięk łańcucha staje się lepiej słyszalny, a to powoduje wzrost zainteresowania cichszymi paskami wykonanymi z zaawansowanych polimerów.

- Joe Menzel

Inżynierowie Gates przedstawią także nowoczesne rozwiązania z dziedziny materiałoznawstwa wykorzystywane w paskowych układach przenoszenia mocy, w tym m.in. przewagę kordów węglowych nad aramidowymi oraz wykorzystanie specjalnych kół pasowych Gates opracowanych na potrzeby rowerów (również elektrycznych), które są teraz również używane w motocyklach i skuterach.

Na stoisku Gates (nr C77 w hali nr 18) na EICMA 2019 (5-10 listopada br. w Mediolanie) będzie można obejrzeć najnowocześniejsze i technologicznie najbardziej zaawansowane jednoślady z napędem paskowym, w tym m.in. Cake Kalk, motocykl elektryczny Zero SR/F oraz elektryczny rower górski z pełnym zawieszeniem Nicolai G1 EBoxx E14.

 

Źródło: Gates

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).