W Niemczech trwa dozbrajanie Diesli | MOTOFAKTOR

W Niemczech trwa dozbrajanie Diesli

person Adrian Januszkiewicz 30/10/2019

Według doniesień Deutsche Welle, Federalny Urząd Ruchu Drogowego (KBA) udzielił pierwszych zezwoleń na doposażenie katalizatorów szeregu typów Diesli.

Jak donosi portal Deutsche Welle, w Niemczech od pewnego czasu pojazdy z silnikami wysokoprężnymi spełniającymi normę Euro 5, są doposażane w system BNox, produkowanym przez firmę Baumot Group. Pozwala on na ograniczenie emisji tlenków azotu przez pojazdy, które są w niego wyposażone.

 

Mimo to, że afera Dieselgate wciąż daje o sobie znać co jakiś czas, to w Niemczech nie maleje gwałtownie liczba samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne. Wiele z nich obowiązuje częściowy lub całkowity zakaz poruszania się po miastach lub ich centrach, co jednak nie skłania ich właścicieli do natychmiastowej zmiany na pojazd bardziej ekologiczny. Sprawia to również, że ilość emitowanych przez nie toksycznych gazów nie maleje, co bardzo niepokoi niemieckie władze. Właśnie dlatego Federalny Urząd Ruchu Drogowego (KBA) zdecydował się zezwolić na “dozbrajanie” katalizatorów starszych Diesli w specjalne układy.

 

Według szacunków, nawet kilka milionów samochodów z silnikiem Diesla poruszających się po niemieckich drogach, kwalifikuje się do takiego “dozbrojenia”, przy czym właściciele Volkswagenów i Mercedesów mogą też liczyć na dopłatę od koncernu, jeśli zdecydują się na ten krok.

 

Baumot szacuje, że na “dozbrajaniu” Diesli może w ciągu najbliższych 3 lat zarobić blisko 170 mln euro.

 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Deutsche Welle.

 

Źródło: Deutsche Welle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).