W Niemczech trwa dozbrajanie Diesli | MOTOFAKTOR

W Niemczech trwa dozbrajanie Diesli

Według doniesień Deutsche Welle, Federalny Urząd Ruchu Drogowego (KBA) udzielił pierwszych zezwoleń na doposażenie katalizatorów szeregu typów Diesli.

Jak donosi portal Deutsche Welle, w Niemczech od pewnego czasu pojazdy z silnikami wysokoprężnymi spełniającymi normę Euro 5, są doposażane w system BNox, produkowanym przez firmę Baumot Group. Pozwala on na ograniczenie emisji tlenków azotu przez pojazdy, które są w niego wyposażone.

 

Mimo to, że afera Dieselgate wciąż daje o sobie znać co jakiś czas, to w Niemczech nie maleje gwałtownie liczba samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne. Wiele z nich obowiązuje częściowy lub całkowity zakaz poruszania się po miastach lub ich centrach, co jednak nie skłania ich właścicieli do natychmiastowej zmiany na pojazd bardziej ekologiczny. Sprawia to również, że ilość emitowanych przez nie toksycznych gazów nie maleje, co bardzo niepokoi niemieckie władze. Właśnie dlatego Federalny Urząd Ruchu Drogowego (KBA) zdecydował się zezwolić na „dozbrajanie” katalizatorów starszych Diesli w specjalne układy.

 

Według szacunków, nawet kilka milionów samochodów z silnikiem Diesla poruszających się po niemieckich drogach, kwalifikuje się do takiego „dozbrojenia”, przy czym właściciele Volkswagenów i Mercedesów mogą też liczyć na dopłatę od koncernu, jeśli zdecydują się na ten krok.

 

Baumot szacuje, że na „dozbrajaniu” Diesli może w ciągu najbliższych 3 lat zarobić blisko 170 mln euro.

 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Deutsche Welle.

 

Źródło: Deutsche Welle

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).