Mahle przechodzi globalną reorganizację | MOTOFAKTOR

Mahle przechodzi globalną reorganizację

person Adrian Januszkiewicz 29/10/2019

Firma Mahle, w związku z zachodzącymi globalnie zmianami gospodarczymi i politycznymi, reorganizuje swoje struktury, aby zapobiec spadkom dochodów.

Planowane korekty lokalizacji, wynikające z intensywnego audytu, wpłyną przede wszystkim na lokalizacje produkcyjne i rozwojowe w Europie. Wynika to z warunków specyficznych dla poszczególnych lokalizacji, takich jak wzmożony rynek i sytuacja konkurencyjna lub dalszy spadek popytu na silniki Diesla.

 

W związku z tym Mahle planuje przeniesienie swojego centrum badawczo-rozwojowego w Foetz w Luksemburgu. Do połowy 2021 r. wszystkie prowadzone tam działania zostaną przerwane i zintegrowane z innymi lokalizacjami Mahle. Działania rozwojowe w tej lokalizacji koncentrują się obecnie na sprężarkach klimatyzacji. Z powodu silnego trendu w kierunku pojazdów zelektryfikowanych zintegrowane opracowywanie elektrycznego kompresora jest postrzegane jako ważny krok w kierunku zrównoważonej konkurencyjności.

 

Organizacyjne połączenie głównych kompetencji w dziedzinie mechaniki, silników elektrycznych i elektroniki jest już w toku wraz z utworzeniem nowej jednostki biznesowej Mahle dla mechatroniki i elektroniki od 1 stycznia 2020 r. Istniejące centrum dla sprężarek będzie również zintegrowane z tą jednostką biznesową. Przeniesienie działalności deweloperskiej z Luksemburga do lokalizacji z doświadczeniem w dziedzinie silników elektrycznych i elektroniki stwarza również warunki geograficzne dla jeszcze bardziej efektywnej integracji i skuteczniejszej współpracy między zespołami programistycznymi. Obecnie w Foetz pracuje 78 pracowników.

 

Ponadto planowane jest zamknięcie lokalizacji dla zakładów w La Loggia i Saluzzo we Włoszech. Zakłady w La Loggia (produkcja) i Saluzzo (odlewnia) produkują wyłącznie tłoki silników Diesla. Grupa zakładów cierpi z powodu spadku sprzedaży i strat od ponad dekady. W związku z ciągłym spadkiem popytu na silniki wysokoprężne i zmianą strategii producentów pojazdów perspektywy nie są już trwałe, a Mahle rozpoczyna proces konsultacji z władzami publicznymi i przedstawicielami pracowników. Dwie lokalizacje zatrudniają obecnie około 450 pracowników.

 

W przypadku lokalizacji produkcji i rozwoju w Rouffach we Francji, Mahle planuje strategiczną reorganizację w celu zabezpieczenia długoterminowych perspektyw zakładu. Grupa intensywnie inwestuje w rozwój i kompetencje produkcyjne w zakresie elementów grzejnych PTC, które będą w centrum uwagi w przyszłości. Aby stworzyć niezbędne struktury, należy przerwać produkcję klimatyzatorów w Rouffach i przenieść działalność na rynek wtórny. W przyszłości wymagałoby to utraty około 240 miejsc pracy.

 

W marcu 2019 r. Mahle uruchomił wewnętrzny program redukcji kosztów, który uzupełnia programy już zainicjowane na początku 2018 r. w celu poprawy rentowności. W tym kontekście grupa podjęła działania zmierzające do ciągłego audytu swoich lokalizacji i struktur na całym świecie.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).