Oponeo.pl sprzedało Autocentrum.pl | MOTOFAKTOR

Oponeo.pl sprzedało Autocentrum.pl

Spółka Oponeo.pl  sprzedała na rzecz Wirtualna Polska Media S.A. 100% akcji spółki zależnej Autocentrum.pl S.A. za kwotę 9,3 mln złotych.

Dnia 30 października 2019 roku została sfinalizowana transakcja zbycia 5 mln akcji w spółce Autocentrum.pl S.A., które reprezentują 100% kapitału zakładowego i uprawniają do 100% głosów na walnym zgromadzeniu w spółce za łączną cenę 9,3 mln złotych pomiędzy Oponeo.pl S.A. a Wirtualna Polska Media S.A.

 

AutoCentrum.pl, portal należący do jednej ze spółek wchodzących w skład Grupy Oponeo.pl, to jedna z wiodących witryn motoryzacyjnych w Polsce. Od lat cieszy się dużym zaufaniem użytkowników internetu. W 2018 roku odwiedziło ją ponad 21 mln unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali prawie 279 mln odsłon. Została ona stworzona, podobnie jak inne projekty Grupy Oponeo.pl, w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”.

Po wielu latach zdobywania doświadczeń w Grupie OPONEO.PL AutoCentrum.pl wchodzi w kolejny etap swojego rozwoju w ramach Wirtualnej Polski.

dotychczasowy Prezes Autocentrum.pl .S.A. - Zachar Zawadzki

 

Grupa Oponeo.pl dynamicznie rozwija się od lat w sektorze sprzedaży opon i felg przez internet. Co roku pobija swoje rekordowe wyniki sprzedażowe. Regularnie wzrastają także przychody firmy, które w 2018 roku wyniosły 843 mln złotych.

W związku z międzynarodowym zasięgiem działania Grupy Oponeo.pl na rynku opon w sektorze e-commerce, Zarząd Spółki koncentruje się obecnie na głównej działalności operacyjnej Oponeo.pl. Dzięki uzyskanym zasobom, sprzedaż akcji Autocentrum.pl S.A. wpłynie pozytywnie na wzmocnienie kluczowej aktywności Grupy na rynku sprzedaży opon i felg.

Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A. - Dariusz Topolewski

 

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, w związku z transakcją nowym prezesem AutoCentrum.pl będzie Rafał Warecki, związany z Wirtualną Polską od trzech lat. Pełnił kolejno funkcje product directora witryn motoryzacyjnych, technologicznych i informacyjnych, w ub.r. był też prezesem należącej do WP spółki dobreprogramy, a w sierpniu br. został dyrektorem zarządzającym obszaru biznesu i finansów. Nadal będzie pełnił tę ostatnią funkcję.

 

Z kolei poprzedni prezes Autocentrum.pl, Zachar Zawadzki, będzie teraz pełnił rolę ambasadora obszaru motoryzacji Wirtualnej Polski.

 

Źródło: Oponeo.pl/Wirtualnemedia.pl

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).