Oponeo.pl sprzedało Autocentrum.pl | MOTOFAKTOR

Oponeo.pl sprzedało Autocentrum.pl

person Adrian Januszkiewicz 31/10/2019

Spółka Oponeo.pl  sprzedała na rzecz Wirtualna Polska Media S.A. 100% akcji spółki zależnej Autocentrum.pl S.A. za kwotę 9,3 mln złotych.

Dnia 30 października 2019 roku została sfinalizowana transakcja zbycia 5 mln akcji w spółce Autocentrum.pl S.A., które reprezentują 100% kapitału zakładowego i uprawniają do 100% głosów na walnym zgromadzeniu w spółce za łączną cenę 9,3 mln złotych pomiędzy Oponeo.pl S.A. a Wirtualna Polska Media S.A.

 

AutoCentrum.pl, portal należący do jednej ze spółek wchodzących w skład Grupy Oponeo.pl, to jedna z wiodących witryn motoryzacyjnych w Polsce. Od lat cieszy się dużym zaufaniem użytkowników internetu. W 2018 roku odwiedziło ją ponad 21 mln unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali prawie 279 mln odsłon. Została ona stworzona, podobnie jak inne projekty Grupy Oponeo.pl, w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”.

Po wielu latach zdobywania doświadczeń w Grupie OPONEO.PL AutoCentrum.pl wchodzi w kolejny etap swojego rozwoju w ramach Wirtualnej Polski. Zachar Zawadzki dotychczasowy Prezes Autocentrum.pl .S.A.

 

Grupa Oponeo.pl dynamicznie rozwija się od lat w sektorze sprzedaży opon i felg przez internet. Co roku pobija swoje rekordowe wyniki sprzedażowe. Regularnie wzrastają także przychody firmy, które w 2018 roku wyniosły 843 mln złotych.

W związku z międzynarodowym zasięgiem działania Grupy Oponeo.pl na rynku opon w sektorze e-commerce, Zarząd Spółki koncentruje się obecnie na głównej działalności operacyjnej Oponeo.pl. Dzięki uzyskanym zasobom, sprzedaż akcji Autocentrum.pl S.A. wpłynie pozytywnie na wzmocnienie kluczowej aktywności Grupy na rynku sprzedaży opon i felg. Dariusz Topolewski Prezes Zarządu Oponeo.pl S.A.

 

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, w związku z transakcją nowym prezesem AutoCentrum.pl będzie Rafał Warecki, związany z Wirtualną Polską od trzech lat. Pełnił kolejno funkcje product directora witryn motoryzacyjnych, technologicznych i informacyjnych, w ub.r. był też prezesem należącej do WP spółki dobreprogramy, a w sierpniu br. został dyrektorem zarządzającym obszaru biznesu i finansów. Nadal będzie pełnił tę ostatnią funkcję.

 

Z kolei poprzedni prezes Autocentrum.pl, Zachar Zawadzki, będzie teraz pełnił rolę ambasadora obszaru motoryzacji Wirtualnej Polski.

 

Źródło: Oponeo.pl/Wirtualnemedia.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).