To był tydzień! (40) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (40)

person Redakcja 6/10/2019

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 30 września - 6 października 2019 r.

Pierwszy tydzień października był przede wszystkim rozstrzygający dla rozmów Ursusa z Enerkonem, które zostały ostatecznie zerwane. Jak wynika z piątkowego oświadczenia polskiej spółki, Amerykanie dążyli do wyłudzenia od niej dużej sumy pieniędzy, za co zostało złożone zawiadomienie do prokuratury. Za to w niemieckim Brunszwiku rozpoczęło się postępowanie ws. pozwu zbiorowego przeciwko Volkswagenowi odnośnie Dieselgate.

 

Był to też tydzień otwarć. Uruchomione zostało m.in. Europejskie Centrum Szkolenia Rzeczoznawców Samochodowych w Radomiu oraz fabryka opon Nokian Tyres w amerykańskim Dayton. Z kolei AS-PL przygotowuje się do otwarcia swojego oddziału w Turynie. Dodatkowo koreański SK Innovation przygotowuje się do budowy swojego zakładu w KSSE w Dąbrowie Górniczej.

 

Hella podsumowała początek roku finansowego, a także dokonała zmian personalnych w komitecie akcjonariuszy i radzie nadzorczej spółki. W ZF nowym członkiem zarządu został Martin Fischer.

 

W polskim niezależnym warsztacie została zamontowana milionowa część marki ProVia w trzecim roku jej działalności na rynku.

 

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęło akcję mailingową, która ma pomóc polskim przedsiębiorcom się przygotować do okresu po Brexicie, a Polska Grupa Zbrojeniowa z Autosanem podpisały porozumienie z trzema największymi polskimi grupami energetycznymi w zakresie rozwoju produkcji aut elektrycznych w Polsce.

 

Atradius opublikował raport, który wskazuje, że  liczba niewypłacalności w polskim przemyśle motoryzacyjnym wzrośnie o 3% w ciągu najbliższego roku, a w ofercie Inter Cars pojawiły się części karoseryjne marki Blic Color.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).