Enerkon zerwał rozmowy z Ursusem | MOTOFAKTOR

Enerkon zerwał rozmowy z Ursusem

Według najnowszego raportu bieżącego Ursusa spółka Enerkon Solar International zerwała rozmowy z polskim producentem bez podania przyczyny.

Oficjalna treść najnowszego raportu bieżącego Ursus S.A. w restrukturyzacji brzmi następująco:

 

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 67/2019 z dnia 3 września 2019 r. oraz raportu bieżącego nr 70/2019 z dnia 19 września 2019 r. Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w dniu 29 września 2019 r. Emitent wraz ze spółką zależną URSUS BUS S.A. powzięli informację, że Enerkon Solar International Inc. jednostronnie, bez podania konkretnej i jednoznacznej przyczyny, zerwał negocjacje dotyczące udzielenia finansowania spółce URSUS BUS S.A.

 

Przypominamy, że na początku września Ursus wraz z Ursus Bus podpisali protokół ustaleń (memorandum of understanding, MoU) z Enerkon Solar International. W jego ramach strony zobowiązały się dążyć do jak najszybszego podpisania term sheet i zawarcia umowy inwestycyjnej, na podstawie której w celu przywrócenia mocy produkcyjnych Grupie Ursus, amerykański Enerkon miał zainwestować w pierwszym etapie do 30 mln dolarów amerykańskich, z możliwością zwiększenia tej kwoty i objąć do 49% akcji Ursus Bus S.A. oraz do 7% akcji Ursus S.A.

 

Z kolei 19 września br. Ursus, Enerkon oraz Japan Venture Fund LLC.  podpisali tasking items, w którym zostały uzgodnione planowane przez strony działania w celu zrealizowania transakcji. Ursus, Enerkon i Japan Venture Fund LLC. uzgodniły i zaakceptowały wtedy, że kwota transakcji dla Ursus Bus S.A. wyniesie 30 mln dolarów amerykańskich. Przyjęto mechanizm finansowania i związany z nim podział kosztów, ustalono, że finansowanie zostanie oparte na umowie pożyczki zabezpieczonej na 49 % akcji Ursus Bus S.A. oraz na 7% akcji Ursus S.A. oraz gwarancją kredytową (credit default guarantee bond). Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International Inc. miał mieć zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w Radzie Nadzorczej Ursus Bus S.A.

 

Źródło: Ursus S.A.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).