Nokian Tyres świętuje otwarcie pierwszej fabryki w USA | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres świętuje otwarcie pierwszej fabryki w USA

person Adrian Januszkiewicz 3/10/2019

Ta jedna z najnowocześniejszych fabryk opon na świecie produkować będzie miliony sztuk opon.

W środę nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszej w Stanach Zjednoczonych fabryki Nokian Tyres położonej w Dayton w stanie Tennessee. Na terenie kompleksu o powierzchni ponad 77 100 metrów kwadratowych znajduje się jeden z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcji opon na świecie.

 

Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej fabryka wytwarzać będzie około czterech milionów opon rocznie. Na tym etapie zakład ma zatrudniać aż 400 pracowników. Proces produkcji przebiegać będzie zgodnie z wyznawanymi przez Nokian Tyres wartościami w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Fabryka jest obecnie w fazie testowania linii produkcyjnych, a gotowość produkcyjną ma osiągnąć na początku 2020 roku.

Nokian Tyres chce w ciągu kolejnych pięciu lat podwoić sprzedaż w Ameryce Północnej

Otwarcie fabryki w Dayton to ważny krok w rozwoju firmy. Dzięki wzorowej współpracy naszemu międzynarodowemu zespołowi udało się wprowadzić wizję firmy w życie, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Nowa fabryka w Stanach Zjednoczonych pozwoli nam zbudować i utrzymać doskonałe relacje z klientami, a jednocześnie oferować bezpieczne i przyjazne dla środowiska produkty w pełni odpowiadające potrzebom amerykańskich konsumentów. Hille Korhonen prezes i dyrektor generalny Nokian Tyres

 

Nokian Tyres jako pierwsze wprowadziło na rynek opony zimowe i całoroczne. Obecnie ta fińska firma w dalszym ciągu oferuje wysokiej jakości opony do samochodów osobowych, w tym także opony całoroczne, produkowane w zakładach w Finlandii i Rosji. Fabryka w Dayton ma pozwolić firmie zaspokoić rosnący popyt na opony w Ameryce Północnej, a także odpowiednio reagować na zmieniającą się sytuację na rynkach opon całorocznych i uniwersalnych.

Zakład produkcyjny w Dayton jest owocem współpracy kierownictwa oddziału północnoamerykańskiego, ekspertów z Finlandii i Rosji, pracowników budowlanych, instalatorów sprzętu oraz lokalnego personelu entuzjastycznie nastawionego do produkcji opon fińskiej marki.

 

Nowy obiekt funkcjonować będzie zgodnie z surowymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju w celu ograniczenia odpadów i zmniejszenia emisji. Na parkingu zainstalowane zostaną panele słoneczne dostarczające fabryce 3 megawaty energii, a powstałe w procesie produkcji nadwyżki materiałów będą ponownie wprowadzane do obiegu. We wrześniu firma Nokian Tyres już trzeci rok z rzędu włączona została do indeksu Dow Jones Sustainability. Tym samym dołączyła ona do grona 10% najbardziej zrównoważonych firm na świecie.

 

W przyjaznej dla środowiska fabryce w Stanach Zjednoczonych Nokian Tyres wytwarzać będzie uniwersalne opony wielosezonowe, aby sprostać potrzebom konsumentów i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na produkty firmy. Nowy zakład ma pozwolić także na bardziej efektywne dostarczanie produktów do klientów. Zwiększenie mocy produkcyjnych umożliwi Nokian Tyres dostosowanie globalnej sieci produkcyjnej do wymagań klientów w poszczególnych regionach oraz lepsze dostosowanie produktów do potrzeb lokalnych rynków.

 

Źródło: Nokian Tyres

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).