Martin Fischer w zarządzie ZF | MOTOFAKTOR

Martin Fischer w zarządzie ZF

person Adrian Januszkiewicz 2/10/2019

Rada Nadzorcza firmy ZF Friedrichshafen AG powołała Martina Fischera na stanowisko członka zarządu.

49-letni Fisher, który posiada tytuł doktora elektrotechniki, ma wejść w skład Zarządu z dniem 1 listopada 2019 roku, aby z początkiem roku 2020 zastąpić dr Franza Kleinera, który planuje przejść na emeryturę.

Dr Martin Fischer od około dwóch dekad pracuje na stanowiskach kierowniczych u głównych dostawców z branży motoryzacyjnej, ponadto wiele lat spędził w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie zdobył duże doświadczenie w dziedzinie elektroniki. Działając w obszarach elektroniki napędu oraz systemów wspomagania kierowcy, był zaangażowany w kształtowanie transformacji z przekładni konwencjonalnych na elektryczne. Jest więc dobrze przygotowany do wyzwań stojących dziś przed przemysłem motoryzacyjnym. dr Franz-Josef Paefgen przewodniczący Rady Nadzorczej ZF

 

Dr Martin Fischer uzyskał dyplom inżyniera na Politechnice w Darmstadt, a w 1999 roku na tej samej uczelni obronił doktorat w dziedzinie elektrotechniki. Po ukończeniu programu stażowego w firmie Siemens Automotive, rozpoczął pracę w obszarach elektroniki podwozia i produktów bezprzewodowych w Siemens VDO Automotive, a następnie, w roku 2006, dołączył do firmy Hella. Tam Fischer pełnił szereg funkcji kierowniczych w obszarze elektroniki – początkowo w Niemczech, a następnie od 2007 roku w USA.

 

W 2014 roku Fischer dołączył do notowanego na giełdzie amerykańskiego dostawcy motoryzacyjnego BorgWarner, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego działu turbosprężarek w Europie i Ameryce Południowej. W 2018 roku został prezesem i dyrektorem generalnym jednostki biznesowej Global Transmissions Systems z siedzibą w Detroit, USA.

 

Dr Martin Fischer zastąpi dr Franza Kleinera w Zarządzie firmy ZF od 1 stycznia 2020 roku i przejmie jego obowiązki w obszarach elektroniki i systemów ADAS oraz aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, regionów Ameryki Północnej i Południowej, a także jakości korporacyjnej. Jego biuro będzie się mieścić w Livonii, Detroit (USA).

Jako członek zarządu odpowiedzialny m.in. za rynek amerykański, dr Franz Kleiner podjął kluczowe decyzje dotyczące szybkiej integracji firmy TRW, nabytej w 2015 roku. Tym samym znacząco przyczynił się do globalnego sukcesu firmy ZF. W imieniu całej Rady Nadzorczej chciałbym mu serdecznie podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego na nowym etapie jego życia. dr Franz-Josef Paefgen

 

Źródło: ZF Friedrichshafen AG

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).