To był tydzień! (6) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (6)

person Redakcja 9/02/2020

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 3-9 lutego 2020 r.

Jednym z ciekawszych wydarzeń w branży moto w pierwszym tygodniu lutego, było ogłoszenie po raz pierwszy przez ProfiAuto “Motoryzacyjnego Słowa Roku”, które wyłoniono po badaniach przeprowadzonych w styczniu. Kolejnym był fakt, że Serafino Bartolozzi został nowym CEO należącej do LKQ Corporation Grupy Rhiag we Włoszech.

 

Auto Partner SA przedstawił wyniki finansowe za styczeń 2020, a Bosch podsumował miniony rok i wyznaczył cele na kolejny.

 

Kilka firm otrzymało również wyróżnienia za swoją działalność. Opoltrans otrzymał tytuł “Orła Tygodnika Wprost”, Pirelli zostało odznaczone w zestawieniu SAM Sustainability Yearbook wyróżnieniem “Gold Class”, Shell Helix po raz kolejny w kategorii “Oleje silnikowe” otrzymał Laur Konsumenta, a firma Brembo została doceniona za zrównoważone zarządzanie zasobami wodnymi oraz za działania na rzecz ograniczenia emisji, zagrożeń klimatycznych i rozwoju gospodarki niskoemisyjnej.

 

Sieć Auto Land otworzyła nową filię w Augustowie i rozpoczęła budowę kolejnych w Ełku i Wałbrzychu, a firma ABB ogłosiła otrzymanie zamówienia od IONITY na ponad 300 nowych stacji ładowania aut elektrycznych na terenie Europy. Z kolei analiza AutomotiveSuppliers.pl wykazała, że w minionym roku wzrosła w Polsce produkcja silników spalinowych.

 

W aspekcie prawodawczym, Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace nad projektem rozporządzenia, które umożliwi stosowanie kas fiskalnych mających postać oprogramowania.

 

Za to w kwestiach mniej optymistycznych, komornik sądowy pojawił się w Ursusie, aby przekazać roszczenia od Banku Millennium, a branża transportowa na koniec Q3 2019 r. zanotowała w bazach BIG InfoMonitor i BIK ponad 1,5 mld zł zaległości wobec banków i partnerów biznesowych.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).