Brembo docenione za działania na rzecz środowiska | MOTOFAKTOR

Brembo docenione za działania na rzecz środowiska

person Adrian Januszkiewicz 5/02/2020

Firma Brembo została wyróżniona jako światowy lider zrównoważonego rozwoju korporacyjnego z zachowaniem standardów ekologicznych.

Firma Brembo została doceniona za zrównoważone zarządzanie zasobami wodnymi oraz za działania na rzecz ograniczenia emisji, zagrożeń klimatycznych i rozwoju gospodarki niskoemisyjnej na podstawie danych dostarczonych przez firmę za pośrednictwem kwestionariusza CDP na temat zmian klimatu i bezpieczeństwa wodnego w 2019 r. Brembo jest jedną z niewielu firm nagrodzonych najwyższą oceną spośród tysięcy przebadanych.

 

Coroczny proces ujawniania i oceniania środowiskowego CDP jest powszechnie uznawany za najlepszy standard przejrzystości środowiskowej firmy. W 2019 r. ponad 525 inwestorów z aktywami o wartości ponad 96 bilionów USD i 125 dużych nabywców o wartości 3,6 bilionów USD wydało zamówienia na ujawnienie danych dotyczących wpływu na środowisko, ryzyka i możliwości za pośrednictwem platformy CDP, a ponad 8400 odpowiedziało.

 

CDP stosuje szczegółową i niezależną metodologię do oceny tych firm, przyznając ocenę od A do D na podstawie kompleksowości ujawniania, świadomości i zarządzania ryzykiem środowiskowym oraz demonstracji najlepszych praktyk związanych z przywództwem środowiskowym, takich jak wyznaczanie ambitnych i znaczących celów. Te, które nie ujawniają lub dostarczają niewystarczających informacji, są oznaczone literą F.

Udział w the Water Security and Climate Change A Lists to prestiżowe potwierdzenie zaangażowania Brembo w bardziej zrównoważone zarządzanie zasobami wodnymi i klimatem. To uznanie nagradza konkretne zaangażowanie Grupy w rozwój bardziej zrównoważonego przemysłu i poprawę dobrobytu zbiorowego. Cristina Bombassei dyrektor ds. i członek zarządu w Brembo
Gratulacje dla firm, które osiągnęły w tym roku pozycję na liście A CDP, za wiodącą pozycję w zakresie ekologiczności i przejrzystości. Skala ryzyka biznesowego spowodowanego sytuacją kryzysową, wylesieniem i brakiem wody jest ogromna - podobnie jak możliwości zaradzenia im - i jasne jest, że sektor prywatny ma do odegrania kluczową rolę w tym krytycznym momencie. Firmy z listy A przodują na rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, zajmując się zagrożeniami dla środowiska i przygotowując się do rozwoju w gospodarce jutra. Paul Simpson dyrektor generalny CDP

 

The Water Security A List, jak również Climate Change A List są publikowane przez CDP każdego roku wraz z listami A dotyczącymi przywództwa w ochronie lasów.

 

Pełna lista firm, które utworzyły tegoroczne CDP Water Security A List i Climate Change A List są dostępne TUTAJ.

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).