Komornik w Ursusie | MOTOFAKTOR

Komornik w Ursusie

person Adrian Januszkiewicz 6/02/2020

Do Ursusa wpłynął szereg roszczeń od Banku Millennium, w tym zawiadomienie o wszczęciu przeciwko Spółce egzekucji z wniosku banku.

Jak informuje zarząd Ursus S.A. w najnowszym raporcie bieżącym spółki roszczenia od Banku Millennium wpłynęły do niej wczoraj (5.02.2020) z rąk Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie Michała Napiórkowskiego. Bank domaga się spłaty długu wysokości blisko 8,3 mln zł oraz odsetek, kosztów zastępstwa prawnego i opłaty egzekucyjnej, zawiadomienia o wszczęciu egzekucji z nieruchomości położnych w Dobrym Mieście, przy ul. Fabrycznej 21, jak i zawiadomienie o wszczęciu przeciwko Spółce egzekucji z wniosku banku.

 

Na dzień 5 lutego 2020 r. komornik nie podjął innych czynności egzekucyjnych ponad doręczenie opisanych pism.

 

Na dochodzoną przez bank w postępowaniu egzekucyjnym kwotę składają się należność główna w wysokości 8 294 884,03 zł, odsetki do dnia 3 lutego 2020 r. w kwocie 1 356 627,20 zł, koszty zastępstwa prawnego i opłata egzekucyjna.

 

Po otwarciu przyspieszonego postępowania układowego Ursus ma podjąć stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

 

Kłopoty finansowe spółki trwają od dłuższego czasu. 31 października 2019 r., Arkadiusz Miętkiewicz zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Ursus S.A. Natomiast 30 października Alamo Group Europe Ltd. zdecydowała o wycofaniu się z zamiaru zakupu Dywizji Ursus S.A. w Dobrym Mieście.

 

To kolejny inwestor w ostatnim czasie, który zrezygnował ze wsparcia spółki. Pod koniec września 2019 roku Enerkon Solar International Inc. zerwał negocjacje dotyczące udzielenia finansowania spółce Ursus BUS S.A. Zarząd Ursus S.A. wydał wówczas oświadczenie ws. zerwanych rozmów z amerykańskim Enerkonem, w którym oskarża niedoszłego inwestora o chęć wyłudzenia pieniędzy.

 

Źródło: Ursus

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).