Komornik w Ursusie | MOTOFAKTOR

Komornik w Ursusie

Do Ursusa wpłynął szereg roszczeń od Banku Millennium, w tym zawiadomienie o wszczęciu przeciwko Spółce egzekucji z wniosku banku.

Jak informuje zarząd Ursus S.A. w najnowszym raporcie bieżącym spółki roszczenia od Banku Millennium wpłynęły do niej wczoraj (5.02.2020) z rąk Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie Michała Napiórkowskiego. Bank domaga się spłaty długu wysokości blisko 8,3 mln zł oraz odsetek, kosztów zastępstwa prawnego i opłaty egzekucyjnej, zawiadomienia o wszczęciu egzekucji z nieruchomości położnych w Dobrym Mieście, przy ul. Fabrycznej 21, jak i zawiadomienie o wszczęciu przeciwko Spółce egzekucji z wniosku banku.

 

Na dzień 5 lutego 2020 r. komornik nie podjął innych czynności egzekucyjnych ponad doręczenie opisanych pism.

 

Na dochodzoną przez bank w postępowaniu egzekucyjnym kwotę składają się należność główna w wysokości 8 294 884,03 zł, odsetki do dnia 3 lutego 2020 r. w kwocie 1 356 627,20 zł, koszty zastępstwa prawnego i opłata egzekucyjna.

 

Po otwarciu przyspieszonego postępowania układowego Ursus ma podjąć stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

 

Kłopoty finansowe spółki trwają od dłuższego czasu. 31 października 2019 r., Arkadiusz Miętkiewicz zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Ursus S.A. Natomiast 30 października Alamo Group Europe Ltd. zdecydowała o wycofaniu się z zamiaru zakupu Dywizji Ursus S.A. w Dobrym Mieście.

 

To kolejny inwestor w ostatnim czasie, który zrezygnował ze wsparcia spółki. Pod koniec września 2019 roku Enerkon Solar International Inc. zerwał negocjacje dotyczące udzielenia finansowania spółce Ursus BUS S.A. Zarząd Ursus S.A. wydał wówczas oświadczenie ws. zerwanych rozmów z amerykańskim Enerkonem, w którym oskarża niedoszłego inwestora o chęć wyłudzenia pieniędzy.

 

Źródło: Ursus

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).