Europejska sieć ładowania EV będzie większa | MOTOFAKTOR

Europejska sieć ładowania EV będzie większa

person Adrian Januszkiewicz 7/02/2020

ABB otrzymała zamówienie od IONITY na kolejne 324 stacje do ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 350 kW.

W 2018 roku ABB została wybrana na partnera technologicznego projektu i jako pierwsza w Europie dostarczyła ładowarki dużej mocy wykorzystujące kable chłodzone cieczą. Tamto zamówienie obejmowało 340 stacji do ładowania. Ich moc pozwala na naładowanie akumulatora w 8 minut. Przekłada się to na ok. 200 km zasięgu.

 

Jak dotąd IONITY, spółka joint venture utworzona przez Grupę BMW, Daimler AG, Ford Motor Company i grupę Volkswagena wraz z Audi i Porsche, uruchomiła 202 stacje ładowania na 18 europejskich rynkach. Ostatnio firma świętowała uruchomienie 200. stacji do ładowania w szwajcarskim Lully.

ABB jest jednym z naszych preferowanych partnerów jeśli chodzi o ładowarki dużych mocy instalowane w Europie. To firma, która wciąż rozwija rynek, czego przykładem jest nowa konstrukcja, jaką wspólnie wprowadziliśmy. Michael Hajesch dyrektor zarządzający IONITY

 

Ładowarki, które zostaną dostarczone w ramach nowego zamówienia, posiadają najsmuklejszą jak dotąd konstrukcję ze wszystkich stacji ABB, pracują również ciszej niż inne modele. Dodatkowe usprawnienia to m.in. specjalny wyświetlacz i dłuższe przewody ze zintegrowanym mechanizmem zwijania. Ułatwia to podłączenie do gniazda ładowania oraz chroni kable przed kontaktem z podłożem i uciążliwym dla użytkowników zabrudzeniem.

Dzięki skali zamówienia, wspólnie z IONITY możemy rozwijać indywidualne rozwiązania. IONITY chce, aby podróżowanie samochodem elektrycznym przez Europę było równie łatwe, co samochodem z silnikiem spalinowym. Dzięki kolejnym dostawom jesteśmy coraz bliżej tego celu. Frank Muehlon dyrektor biznesu e-mobility w ABB
Cennik stacji IONITY w Europie za 1 kWh ładowania z uwzględnieniem podatku VAT

W 2018 roku w Europie sprzedano 408 tys. samochodów elektrycznych z możliwością ładowania z zewnętrznego źródła prądu, czyli o 33% więcej niż rok wcześniej. Według prognoz już w latach 20. XXI wieku Europa wyprzedzi Stany Zjednoczone, drugi pod względem wielkości rynek samochodów elektrycznych, do czego przyczynią się coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące paliw oraz rosnące zaangażowanie lokalnych producentów samochodów[1].

 

[1] Bloomberg NEF Electric Vehicle Outlook 2019

 

Źródło: ABB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).