Diesel Technic podsumował rok 2023 | MOTOFAKTOR

Diesel Technic podsumował rok 2023

Pomimo trudności spotkanych po drodze, Diesel Technic podsumował kończący się rok 2023 pozytywnie. Zrealizował w jego trakcie kilka celów.

Diesel Technic Italia S.R.L. w marcu br. otworzył swoją drugą lokalizację logistyczną w prowincji Caserta. Jest ona korzystna strategicznie, ponieważ łatwiej jest zaopatrywać południowe Włochy, a zwłaszcza wyspy. Dzięki rozbudowie możliwe jest jeszcze szybsze i sprawniejsze przygotowywanie i wysyłka dostaw. W październiku Diesel Technic Asia Pacific Pte Ltd przeprowadził się do nowego budynku magazynowo-biurowego. Przeprowadzka została zrealizowana w ciągu sześciu miesięcy, dzięki współpracy na poziomie lokalnym i wsparciu kolegów z centrali firmy w Niemczech. W Dubaju spółka Diesel Technic (M.E.) FZE rozpoczęła rozbudowę zakładu. Rozbudowa tworzy dodatkową powierzchnię magazynową i usprawnia procesy intralogistyczne. Przyspieszy to tempo dostawy z jednej strony. Zwiększy także dostępność zgodnie z lokalnymi wymaganiami.

Fot. Diesel Technic

Rozwój techniczny w Diesel Technic

Od czerwca centrala firmy w Niemczech przyjęła trzech nowych „pracowników”. Są to trzy pojazdy automatycznie sterowane (AGV). Potrafią przewieźć do 500 palet dziennie i odciążyć firmę, zwiększając stopień automatyzacji i optymalizując procesy. Aby przedostać się między towarami przychodzącymi i wychodzącymi, korzystają z nawigacji laserowej i reflektorów. W sierpniu oddano do użytku przedłużenie ruchu wahadłowego. Znacząco zwiększyło to wydajność, a zamówienia realizowane są jeszcze szybciej.

Fot. Diesel Technic

Poprawiona lojalność klientów

Diesel Technic odwiedził kilka wystaw z marką produktów DT Spare Parts, aby utrzymać kontakt z partnerami dystrybucyjnymi i ich klientami. W czerwcu firma wzięła udział w niemieckich targach HEIL-Kfzteile km/H 2023. Tam firma DT Spare Parts zaimponowała klientom końcowym szeroką gamą produktów. W październiku firma wybrała się na targi Automechanika w Dubaju. Partnerzy dystrybucyjni skorzystali z okazji, aby odwiedzić firmę bezpośrednio z centrum wystawowego, aby omówić dalszy rozwój. Tradycyjna wieczorna impreza Diesel Technic podczas Automechaniki Dubai po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Odbyło się wiele interesujących dyskusji, a sieci się rozwinęły. W listopadzie kolejnym wydarzeniem był Solutrans we Francji. Temat transporterów cieszył się tam szczególnie dużym zainteresowaniem, przyciągając na stoisko targowe wielu klientów. Nastąpiła aktywna wymiana, która ostatecznie przyniosła korzyści klientom i firmie Diesel Technic.

Fot. Diesel Technic

Parts Specialists - wiadomości warsztatowe

Ekipa Parts Specialists ponownie stanęła za kamerą, kręcąc różne filmy warsztatowe i porady PS. Głównymi tematami były: podzespoły ciężarówki i jej drzwi, czujniki NOx, wały napędowe i wiązki przewodów. Tym razem krótsze klipy dotyczyły między innymi płynów eksploatacyjnych, filtrów kabinowych i szyb przednich. Jak zwykle wszystkie filmy można znaleźć TUTAJ.

 

Aby dać specjalistom ds. części szansę na opuszczenie warsztatu, Lars i Kevin wrócili w tym roku na Truck Grand Prix na torze Nürburgring z własnym stoiskiem. Zwiedzający mogli sprawdzić swoje umiejętności i wygrać atrakcyjne nagrody w pojedynku w piłkarzyki „Pokonaj Larsa”.

Fot. Diesel Technic

DT Spare Parts w ekstremalnych warunkach

Po raz czwarty z rzędu Sascha Lenz z SL TruckSport 30 liczył na wysoką jakość produktów sponsorowanych części zamiennych DT Spare Parts. Sascha sprawdził swoje umiejętności na ośmiu różnych torach w ośmiu innych krajach. Dzięki znakomitemu występowi mógł obronić trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z ubiegłego roku. Sascha Lenz został także uhonorowany tytułem „Kierowcy Sezonu”.

Fot. Diesel Technic

Źródło: Diesel Technic

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).