Diesel Technic zautomatyzował logistykę w magazynie | MOTOFAKTOR

Diesel Technic zautomatyzował logistykę w magazynie

W czerwcu br. Diesel Technic wprowadził w swoim magazynie system transportu bez kierowcy (DTS), co zwiększyło jego automatyzację i efektywność logistyczną.

 

System transportu bez kierowcy to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii w logistyce przedsiębiorstwa, dzięki której transport towarów i materiałów staje się bardziej efektywny. DTS to wewnętrzne, podłogowe systemy przenośników z automatycznie sterowanymi pojazdami.

 

W szczególności wysokość podnoszenia pojazdów (do 6 metrów) i wspornikowe widły zapewniają elastyczne zastosowanie w intralogistyce. Kolejną cechą szczególną są indywidualne ścieżki przejazdu pojazdów, które zostały dostosowane na podstawie istniejącego układu magazynu w Diesel Technic, tak aby optymalnie wykorzystać prędkość jazdy około 6 km/h i maksymalną ładowność 1500 kg.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo każdej osoby przebywającej w magazynie, DTS wykorzystuje laserowe skanery bezpieczeństwa zapewniające widoczność w 360°. Ponadto zintegrowane oświetlenie punktowe podłogi poprawia widoczność pojazdów, co zapobiega kolizjom z ludźmi i pojazdami.

Fot. Diesel Technic

DTS jest niezależny od personelu. Oznacza to, że oprócz czasów załadunku zapewnia stałą dostępność i dzięki temu działa niemal bez przerwy.

 

Zastosowanie nowej technologii ma zoptymalizować procesy pracy, co ma skutkować jeszcze szybszą realizacją zamówień i większą dokładnością dostaw, co w ostatecznym rozrachunku powinno zadowolić klientów Diesel Technic.

 

Źródło: Diesel Technic

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).