Poznań Motor Show 2024 – zapowiedź | MOTOFAKTOR

Poznań Motor Show 2024 - zapowiedź

Międzynarodowe Targi Poznańskie niedługo znów będą tętnić życiem za sprawą czterech wydarzeń motoryzacyjnych w tym miejscu. W dniach 4-7 kwietnia czekają nas Poznań Motor Show, Targi Techniki Motoryzacyjnej, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Kongres MOVE. Program będzie bardzo bogaty.

Przez 4 dni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich będą wypełnione po brzegi wystawcami z branży motoryzacyjnej. Będą także rozłożone sceny na wydarzenia towarzyszące. Miłośnicy motoryzacji, eksperci i warsztatowcy zgromadzą się w jednym miejscu, aby poznać najnowsze trendy w branży, wziąć udział w różnych konkursach i zabawach, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a przede wszystkim spędzić czas wśród ludzi dzielących te same pasje i zainteresowania.

Targi będą podzielone na 4 główne części:

Targi Techniki Motoryzacyjnej

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbywają się w Poznaniu co 2 lata. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej. W ich trakcie prezentowana są najnowsza oferta i rozwiązania skierowane do warsztatów samochodowych, SKP, myjni samochodowych, diagnostów czy dystrybutorów części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Nie inaczej będzie tym razem. Swoją obecność na tym evencie zapowiedziały m.in. takie marki jak: Melett, WP, Herkules Auto-Technika, Beissbarth, Inter Cars, Nortec Pro, Oiler z Wasterem, Felgeo czy Kaliński – Układy wydechowe. Wszystkich wystawców będzie znacznie więcej.

W tej części targowej będzie też można z bliska obejrzeć 12 produktów, które otrzymały Złoty Medal Grupy MTP za wyznaczanie nowych standardów efektywności, trwałości i funkcjonalności w motoryzacji.

5 kwietnia w tej części targów odbędzie się również Forum Motoryzacyjne, na którym będą omawiane zagadnienia z zakresu diagnostyki, bezpieczeństwa i analiz wypadkowych. Szczegółowy program wydarzenia poniżej:

Targi TTM zlokalizowane będą w pawilonach: 7,7a,8,8a.

Cennik biletów na TTM 2024 wygląda następująco:

Dla profesjonalistów (wymagana rejestracja):

Czwartek 4.04 – 40 zł (online), 40 zł (przy kasie)

Piątek 5.04 – 35 zł (tylko online)

Sobota 6.04 – 40 zł (tylko online)

Niedziela 7.04 – 35 zł (tylko online)

Dla publiczności (bez rejestracji):

Czwartek 4.04 – do 3 kwietnia – 180 zł, od 4 do 7 kwietnia – 200 zł (online); 200 zł (przy kasie)

Piątek 5.04 –  do 3 kwietnia – 50 zł, od 4 do 7 kwietnia – 55 zł (online);  55 zł (przy kasie)

Sobota 6.04 –  do 3 kwietnia – 55 zł, od 4 do 7 kwietnia – 60 zł (online); 60 zł (przy kasie)

Niedziela 7.04 –  do 3 kwietnia – 50 zł,  od 4 do 7 kwietnia- 55 zł (online);  55 zł (przy kasie)

Targi Techniki Motoryzacyjnej 2024 będą się odbywać w dniach 4-7 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00-18:00. Bilety wstępu upoważniają również do wstępu na Poznań Motor Show 2024.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Organizowane co roku Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników pozwalają doświadczonym specjalistom, jak i młodym adeptom mechaniki samochodowej sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas zawodów przy specjalnych stanowiskach warsztatowych. Liczba uczestników i laureatów systematycznie rośnie m.in. za sprawą nowych kategorii rywalizacji. Podczas tegorocznej edycji finaliści zmierzą się w Poznaniu w kategoriach:

 • Młody Mechanik
 • Mechanik Zawodowy
 • Elektromobilni
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
 • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
 • Młody Mechanik Motocyklowy
 • Młody Lakiernik
 • Młody Instalator LPG (Nowość)
 • Młody Detailer (Nowość)

Turniej przez ostatnie 12 edycji wyrobił sobie dużą renomę i zachęcił do współpracy przy jego organizacji wiele znaczących marek motoryzacyjnych. Partnerem strategicznym tegorocznych mistrzostw jest ORLEN OIL, który poszerza wiedzę uczestników w zakresie środków smarowych stosowanych w motoryzacji.

Konkurencje praktyczne i materiały edukacyjne przygotowują m.in. ZF Aftermarket z markami TRW, Sachs, Lemförder, WABCO, a także VARTA, FILTRON, AC z marką STAG Autogas Systems, sieci warsztatów samochodowych Eurowarsztat i Nexdrive, Autos, John Deere, Yamaha, TEXA, ARP E-Vehicles z marką autobusów elektrycznych i wodorowych Pilea, Axalta z marka Standox, Anest Iwata, Mirka, Integra Software, EVB, Overcome, Grupa TOPEX z marką NEO TOOLS, PIRE, CS-II, The Wrap Center, Flex oraz partner technologiczny Synerise.

Oprócz konkurencji partnerzy wydarzenia będą prowadzić również akcje specjalne, takie jak:

 • Akcja Filtracja
 • Moje Neo
 • ORLEN OIL Card
 • Naładuj się Wiedzą
 • Zielona Karta John Deere
 • Wiedza z powerem
 • Skok do elektromobilności
 • Skrzynia Wiedzy
 • Karta Integra
 • Zaangażowani w części
 • Wodorowa Przyszłość

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 TeamMiędzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika. Finały odbędą się w dniach 4-7 kwietnia 2024 r.

Poznań Motor Show

Głównym wydarzeniem targowym będzie oczywiście Poznań Motor Show. W jego trakcie goście będą mogli obejrzeć z bliska najnowsze pojazdy oferowane przez firmy obecne w Polsce, choć i miłośnicy klasyków, caravaningu czy tuningu też powinni coś dla siebie znaleźć. Wśród wystawców tej części targów będą m.in. MB Motors, Carbontear Electric Vehicles, Royal Enfield z Mutt Motorcycles i wielu innych.

Na Poznań Motor Show 2024 nie zabraknie również gwiazd polskiego świata motoryzacji i motorsportu. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili: Kuba Przygoński, Kajetan Kajetanowicz, Miko Marczyk, Karolina Pilarczyk, Kickster ZnaFca, Poczciwy Krzychu, Rafał „Stunter 13” Pasierbek, Tomek Białkowski i Darek Baśkiewicz z Kamena Rally Team, Karol Basz, Grzegorz Duda, Adam Klimek, Patryk Detmer, Przemek Szafrański, Dawid Andres, Hubert Eitner, Krystian Plato, Wojciech „Wojtas” Bohuszewicz, Dawid „Procent” Marach i Sławomir „Kożyk” Kożykowski.

Ta część targów odbędzie się w Pawilonie 5 i na Placu Marka. Pełny program wydarzeń eventu jest dostępny TUTAJ.

Bilety na Poznań Motor Show można kupić online lub w trakcie wydarzenia w kasach Targów. Cennik wejściówek wygląda następująco:

 

Indywidualne do 3 kwietnia:

Czwartek (Media Day – 04.04) – 180 zł
Piątek (05.04) – 50 zł
Sobota (06.04) – 55 zł
Niedziela (07.04) – 50 zł
Bilet z KDR (piątek lub niedziela) – 25 PLN*
Bilet KDR (sobota) – 30 PLN*

*Bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Właściciel biletu musi okazać KDR wydaną na swoje imię nazwisko. Bilet upoważnia do jednokrotnego wejścia w wybrane dni.

 

Indywidualne w dniach 4-7 kwietnia:

Czwartek (Media Day – 04.04) – 200 zł
Piątek (05.04) – 55 zł
Sobota (06.04) – 60 zł
Niedziela (07.04) – 55 zł
Bilet z KDR (piątek lub niedziela) – 25 PLN
Bilet KDR (sobota) – 30 PLN

 

Rabat dla grup zorganizowanych:

Grupa zorganizowana, np. firmowa lub szkolna, która może skorzystać z oferty musi liczyć minimum 20 osób. W zależności od wielkości grupy, jej członkowie oraz opiekunowie mogą liczyć na specjalne rabaty:

od 20 do 50 osób – 10% rabatu na pojedynczym bilecie

od 51 do 100 osób – 15% rabatu na pojedynczym bilecie

W sprawie biletów grupowych należy kontaktować się z ToBilet: +48 61 250 92 55, info@tobilet.pl lub z wymienionymi niżej osobami:

Michał Dublaga, tel. +48 61 869 2023, e-mail: michal.dublaga@grupamtp.pl

Mateusz Fąfara, tel. +48 61 869 2498, e-mail: mateusz.fafara@grupamtp.pl

Poznań Motor Show we wszystkie dni będzie odbywać się w godzinach 10:00-18:00.

Kongres MOVE

Jak co roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się również Kongres MOVE. Przewidziano go na 4 kwietnia, w pierwszy dzień targów w Poznań Congress Center. Tematem przewodnim wydarzenia będą oczywiście elektromobilność, napędy alternatywne, zrównoważony transport i przyszłość motoryzacji. Eksperci branż: motoryzacyjnej, energetycznej oraz środowisk naukowych i organizacji, którzy w tym roku wezmą udział w Kongresie będą omawiać takie zagadnienia jak: największe wyzwania w elektromobilności w Polsce, inwestycje przemysłowe w branży samochodowej czy zielony transport drogowy.

Za organizację Kongresu odpowiada Grupa MTP. Głównymi Partnerami Merytorycznymi są Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Polska Izba Rozwoju Elektromobilności. Partnerami Generalnymi są Volkswagen Group Polska i Volkswagen Poznań. Partnerem Platinum jest firma Olesińscy i Wspólnicy, Partnerem Silver ZPUE S.A., Partnerem Daimler Truck Polska.

Pełny program Kongresu jest dostępny TUTAJ, a lista panelistów TUTAJ. Rejestracja na event już się zakończyła.

Motofaktor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).