Młodzi lakiernicy szkolili się z Axaltą, Mirką i Anest Iwatą | MOTOFAKTOR

Młodzi lakiernicy szkolili się z Axaltą, Mirką i Anest Iwatą

Wyjątkowa nagroda trafiła do zdolnych, młodych lakierników – uczestników XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. To profesjonalne szkolenie pod okiem ekspertów z firm Axalta, Mirka i Anest Iwata.

 

Do profesjonalnego centrum szkoleniowego Axalta Coating Systems w Broniszach koło Warszawy chciałby z pewnością trafić niejeden lakiernik. Taką wyjątkową okazję mieli zwycięzcy kategorii Młody Lakiernik, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium podczas finałów XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbyły się pod koniec marca podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce.

 

Centrum szkoleniowe Axalta zostało otwarte w 2010 roku. Strefa zajęć praktycznych o powierzchni ponad 500 m2 jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt lakierniczy, który jest nieustannie modernizowany zgodnie z wymogami rynku. Pozostałą przestrzeń zajmują sale szkoleniowe i część biurowa. W strefie poświęconej umiejętnościom praktycznym można odwzorować dowolną sytuację z warsztatu lakierniczego. Prowadzone szkolenia obejmują cały zakres umiejętności lakierniczych wymaganych do przeprowadzania renowacji samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych.

 

Dla grupy uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych z Opola oraz Zespołów Szkół Samochodowych z Poznania i Torunia było to pierwsze spotkanie z profesjonalnym centrum szkoleniowym, w którym ich starsi koledzy pracujący już w zawodzie doskonalą swoje umiejętności, poznają nowe techniki i materiały lakiernicze, a także akcesoria i narzędzia niezbędne w pracy lakiernika.

 

Na młodych lakierników czekały tu zajęcia praktyczne i teoretyczne z wykorzystaniem produktów lakierniczych firmy Axalta i jej marki Standox – głównego partnera kategorii Młody Lakiernik Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Już w czasie finałów XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników młodzi lakiernicy zrobili na nas ogromne wrażenie pozytywną energią, motywacją i zapałem do doskonalenia się w tym zwodzie, a także umiejętnościami, które już w tej chwili posiadają, To świetni kandydaci na profesjonalnych lakierników. Z przyjemnością gościliśmy ich w naszym centrum szkoleniowym.

FLI Key Account Manager w Axalta Coating Systems - Tomasz Borowiec

Do szkoleń praktycznych wykorzystano także akcesoria i narzędzia lakiernicze firm Anest Iwata i Mirka.

Firma Mirka powstała w latach 40-tych ubiegłego wieku w Finlandii, w Polsce jest obecna od pięciu lat. W ofercie mamy narzędzia i materiały ścierne do serwisów blacharsko-lakierniczych, służące m.in. do przygotowania powierzchni do lakierowania. Wiedza o zastosowaniu takich produktów jest niezbędna w tym zawodzie.

Mirka - Artur Żółkowski

Rynek motoryzacyjny od lat zmaga się w niedoborem profesjonalnych lakierników. Fascynacja tym zawodem uczniów samochodowych szkół średnich daje więc nadzieje na zmiany.

 

Bardzo nas cieszy, że w zawodach lakiernika i mechanika samochodowego pojawiają się kobiety, bo są one naprawdę dobrymi fachowcami, jeśli chodzi o lakierowanie i mechanikę samochodową.

prezes firmy Anest Iwata - Wojciech Niedźwiedź

 

Anest Iwataw ofercie posiada m.in. pistolety lakiernicze.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to nie tylko finały, które co roku odbywają się w Poznaniu. Akademia Młodego Mechanika dba o edukację uczestników Mistrzostw przez cały rok.

Szkolenie, w którym uczestniczyli młodzi lakiernicy dzięki zaangażowaniu partnerów Mistrzostw pokazuje, że warto do nas dołączyć. Naszym finalistom zapewniamy praktyczną edukację na najwyższym poziomie.

prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Adrian Dekowski

 

Grzegorz Duda, Główny Ambasador i współtwórca Akademii Młodego Mechanika, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo, dodaje, że nic tak nie motywuje młodych ludzi do pozostania w zawodzie jak wsparcie profesjonalistów.

Wspieramy szkoły, młodzież i nauczycieli, a ich zapał i fascynacja zawodem mechanika czy lakiernika samochodowego i motywacja do zdobywania wiedzy utwierdza nas w przekonaniu, że warto.

- Grzegorz Duda

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).