Integra Software angażuje się w XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników | MOTOFAKTOR

Integra Software angażuje się w XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Producent oprogramowania dla motoryzacji, Integra Software, dołącza do grona partnerów XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
10/03/2022

Integra Software oferuje rozwiązania dla branż związanych z motoryzacją i transportem. Systemy są tworzone zarówno dla dużych firm korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, m.in. dla importerów części zamiennych, sieci warsztatowych, flot pojazdów, serwisów samochodowych, sklepów motoryzacyjnych i baz transportowych. Wśród Partnerów producenta oprogramowania można wymienić takie firmy jak: Bosch, Bridgestone, Continental, Michelin, Auto Partner, Inter-Team, Motogama, Auto Land, Inter Parts, Denckermann, TecAlliance i Mercedes-Benz.

 

Segment rynku, w którym specjalizuje się Integra Software, idealnie wpisuje się w cele XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Świat cyfrowy jest nieodłącznym elementem motoryzacji. Komputery to od wielu lat standard w warsztatach czy hurtowniach motoryzacyjnych, a sam pojazd to także komputer na czerech kołach naszpikowany elektroniką.

 

Eksperci firmy Integra Software dostarczą uczestnikom XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników potężną dawkę wiedzy dotyczącą najnowszych rozwiązań informatycznych ułatwiających pracę w warsztacie samochodowym i innych firmach związanych z motoryzacją.

Od wielu lat obserwujemy jak systemy informatyczne opanowują rynek motoryzacyjny. Czasy, kiedy można było analogowo zarządzać firmą, nawet małą, dawno minęły. Dzisiaj jest to możliwe tylko z pomocą odpowiedniego oprogramowania. Wszystkie procesy takie jak m.in. planowanie pracy, przygotowywanie kosztorysu, przyjęcie pojazdu do naprawy, zamówienie i sprzedaż części, rozliczenie naprawy z klientem, należy obsłużyć w jednym, kompleksowym oprogramowaniu. Takie rozwiązanie informatyczne powinno również zapewnić mechanikom szybki dostęp do zleceń z zakresem naprawy, możliwość obsługi list kontrolnych i zgłoszenia dodatkowych usterek znalezionych w trakcie naprawy oraz umożliwić bezpośredni dostęp do danych serwisowo-naprawczych. Chcemy pokazać uczestnikom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jakie korzyści i możliwości daje wykorzystanie odpowiednich systemów IT oraz jak z nich efektywnie korzystać w codziennej pracy.

Integra Software - Kacper Mioduszewski

 

Obecnie na rynku krajowym i zagranicznym (Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Szwajcaria, Irlandia i Austria) funkcjonuje ponad 200 000 licencji oprogramowania marki Integra. Historia pierwszych rozwiązań sięga 1996r. Projektowanie oraz tworzenie aplikacji oparte jest na wieloletnim doświadczeniu zarówno w branży informatycznej jak i motoryzacyjnej. Według niezależnego raportu dot. komputeryzacji warsztatów 25% firm używa rozwiązań marki Integra.

 

Firma Integra Software oferuje między innymi oprogramowanie ERP do obsługi serwisów pojazdów i salonów samochodowych, aplikacje mobilne dla doradców, mechaników i klientów serwisów, programy dla sklepów i hurtowni motoryzacyjnych, platformy internetowe eCommerce B2B i B2C do sprzedaży części i opon, systemy do sprawnej wyceny napraw, dane serwisowo-naprawcze, systemy centralne dla sieci serwisowych i platformy do obsługi flot pojazdów.

Celem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników jest jak najbardziej wszechstronne kształcenie młodych ludzi, którzy w przyszłości trafią na rynek pracy do warsztatów samochodowych, czy sklepów motoryzacyjnych. Stąd rozpoczęcie współpracy z firmą Integra Software. Zawód mechanika to nie tylko wiedza z zakresu mechaniki, ale także z obszarów informatyki i wielu innych. Cieszymy się więc, że uczestnicy Mistrzostw będą mieli możliwość czerpać z wiedzy ekspertów firmy Integra Software, której oferta obejmuje niezwykle istotny obszar związany z motoryzacją.

Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Adrian Dekowski

 

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce, w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

 

Źródło: OMM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).