To był tydzień! (27/2024) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (27/2024)

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 1 - 7 lipca 2024.
7/07/2024

Pierwszy tydzień lipca obfitował w wiele wydarzeń w motoryzacji. W Warszawie zaczęła funkcjonować pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu (SCT).

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja targów Automechanika Frankfurt. Poznaliśmy uczestników plebiscytu Automechanika Innovation Awards 2024, a swoją obecność na targach zapowiedziały firmy STOP&GO Marderabwehr, Brembo i UFI Filters.

Odbyła się tegoroczna edycja ZF Global Technology Day, na której klasycznie Grupa ZF zapowiedziała swoje premiery na targach IAA Transportation 2024.

Miniony tydzień to też ruchy kadrowe. Grupa NTN zmieniła dyrektora działu sprzedaży na rynek EMEA i Brazylię. Z kolei Komitet Wykonawszy Nexus Automotive International powiększył się o Roberta Roosa.

Nie zabrakło też posunięć biznesowych i rozwojowych. Firma ALZURA AG przejęła firmę informatyczną TEC Systems Systemhaus GmbH. Mototechnika i Moto-Profil zakończyli współpracę biznesową, a firma TNTP TRUCK & TRAILER PARTS została nowym partnerem Groupauto CEE. Z kolei TotalEnergies Lubrifiants i Inter Cars przedłużyli swoją współpracę o kolejne 5 lat. Dodatkowo Stellantis wraz z instytutem CEA ogłosili rozpoczęcie współpracy w celu opracowania własnej konstrukcji ogniw akumulatorowych nowej generacji do pojazdów elektrycznych.

Auto Partner SA za to otworzył nowy oddział w Legnicy.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).