To był tydzień! (26) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (26)

person Joanna Piszcz 3/07/2022

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 27 czerwca - 3 lipca 2022 r.

Czerwiec dobiegł końca, zrobiło się wakacyjnie, ale mimo to jest kilka wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Ministerstwo Infrastruktury dostosowuje do dyrektywy unijnej nazewnictwo usterek wykrytych podczas badania technicznego pojazdów oraz rozszerza jego zakres o system eCall.

 

Michelin chce przekazać swoją działalność w Rosji pod zarządzanie lokalne, a Nokian Tyres zaczyna kontrolowane wyjście z Rosji.

 

Ministrowie Środowiska UE doszli do porozumienia, na mocy którego od 2035 r. wszystkie samochody osobowe i dostawcze nowo rejestrowane w UE mają być zeroemisyjne. Tymczasem polski rząd sprzeciwia się realizacji unijnych planów.

 

Jak wskazują dane AutomotiveSuppliers.pl za I kwartał br. rosyjska inwazja na Ukrainę odbija się na wynikach branży moto: spada produkcja sprzedana, zatrudnienie i wartość eksportu.

 

ABB otwiera nową fabrykę szybkich ładowarek DC, z kolei BorgWarner inwestuje 2 mln euro w zakład w Krakowie.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).