Michelin chce przekazać swoją działalność w Rosji pod zarządzanie lokalne | MOTOFAKTOR

Michelin chce przekazać swoją działalność w Rosji pod zarządzanie lokalne

Grupa Michelin poinformowała, że wznowienie produkcji w Rosji jest technicznie niemożliwe przez niepewność sytuacji oraz problemy z zaopatrzeniem.

 

W związku z tym do końca 2022 r. spółka przeniesie całą swoją działalność z Rosji, a także rozważa możliwość przekazania kontroli nad działalnością administracyjną, sprzedażową i przemysłową obecnemu zarządowi lokalnemu. W ten sposób Grupa Michelin przygotowuje, jej zdaniem, rozwiązanie najkorzystniejsze dla swoich pracowników. Nowy podmiot ma działać w ramach struktury niezależnej od Grupy Michelin.

 

Michelin Rosja zatrudnia około 1000 osób, z czego 750 w fabryce w Dawidowie położonej około 100 km od Moskwy. Możliwości produkcyjne zakładu obejmują od 1,5 do 2 mln opon rocznie, głównie do samochodów osobowych. Sprzedaż Michelin w Rosji stanowi 2% całkowitej sprzedaży Grupy Michelin i 1% globalnej produkcji opon do samochodów osobowych.

 

Pod względem finansowym, pozycja bilansowa Grupy Michelin w związku z projektem jest obecnie szacowana na około 250 mln euro. Zakończenie tego projektu doprowadziłoby do wyłączenia tej części działalności z zakresu konsolidacji spółki, ale nie miałoby wpływu na wytyczne finansowe całej Grupy Michelin.

 

Źródło: Michelin

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).