To był tydzień! (2) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (2)

person Joanna Piszcz 16/01/2022

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 10 - 16 stycznia 2022 r.

Nowy rok rozpoczął się na dobre i przyniósł kilka wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Największy polski dystrybutor samochodowych części zamiennych, Inter Cars, opublikował wyniki finansowe za grudzień 2021 r. Z kolei Moto-Profil podsumowował rekordowy rok 2021.

 

Początek roku to także przejęcia i inwestycje. Firma Aptiv ogłosiła przejęcie od TPG firmy Wind River, wiodącego dostawcy inteligentnego oprogramowania brzegowego. Saudi Aramco, Grupa Mol, Unimot i Rossi Biofuel Zrt. to partnerzy PKN Orlen, którzy przejmą część aktywów Grupy Lotos, natomiast węgierski MOL przejmuje ponad 400 stacji Lotos w Polsce.

 

Niedawno informowaliśmy o interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie podwyższenia stawek za badania techniczne pojazdów – jest już odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury.

 

Prezes UOKiK wydał dwie decyzje dotyczące porozumień ograniczających konkurencję pomiędzy dealerami pojazdów ciężarowych DAF.

 

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego wybrał nowy zarząd.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).