Aptiv ogłasza przejęcie firmy Wind River | MOTOFAKTOR

Aptiv ogłasza przejęcie firmy Wind River

person Adrian Januszkiewicz 13/01/2022

Firma Aptiv ogłosiła przejęcie od TPG firmy Wind River, wiodącego dostawcy inteligentnego oprogramowania brzegowego za 4,3 mld USD w gotówce.

Wind River jest światowym liderem w dostarczaniu oprogramowania dla inteligentnego Edge Computing. Wykorzystywane na ponad dwóch miliardach urządzeń brzegowych u ponad 1700 klientów na całym świecie, oprogramowanie Wind River umożliwia bezpieczne opracowywanie, wdrażanie, eksploatację i serwisowanie krytycznych systemów inteligentnych.

 

Oferta oprogramowania typu edge-to-cloud obejmuje rynek lotniczy i obronny, telekomunikacyjny, przemysłowy i motoryzacyjny, a jego podstawą jest Wind River Studio – wszechstronna platforma oprogramowania inteligentnych systemów domyślnie wspierających rozwiązania chmurowe, która umożliwia zarządzanie pełnym cyklem życia produktu. W 2021 roku przychody firmy Wind River wyniosły prawie 400 milionów dolarów.

 

Branża motoryzacyjna przechodzi największą transformację od ponad wieku, ponieważ połączone i definiowane przez oprogramowanie pojazdy stają się kluczowymi elementami inteligentnego ekosystemu – powiedział Kevin Clark, prezes i dyrektor generalny Aptiv – Pełne wykorzystanie tej szansy wymaga kompleksowych rozwiązań, które umożliwiają szybsze opracowywanie oprogramowania, bezproblemowe wdrażanie i optymalizację w całym cyklu życia pojazdu dzięki wykorzystaniu danych. Te same potrzeby napędzają rozwój inteligentnych rozwiązań brzegowych na wielu rynkach. Dzięki Aptiv oraz synergicznym technologiom Wind River i dekadom doświadczenia w dostarczaniu systemów krytycznych dla bezpieczeństwa, przyspieszymy tę podróż do przyszłości przemysłu motoryzacyjnego zdefiniowanej przez oprogramowanie. Ponadto jesteśmy zaangażowani w dalsze wzmacnianie konkurencyjnej pozycji Wind River w wielu branżach. Z niecierpliwością czekamy na powitanie światowej klasy zespołu Wind River w rodzinie Aptiv, ponieważ nadal rozwijamy bezpieczniejszy, bardziej ekologiczny i bardziej połączony świat.

 

Wind River ugruntowało swoją pozycję światowego lidera inteligentnego oprogramowania brzegowego działającego w chmurze, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności — powiedział Kevin Dallas, prezes i dyrektor generalny Wind River – Połączenie wiodącego w branży oprogramowania, bazy klientów i talentów firmy Wind River z technologiami, globalnymi zasobami i skalą firmy Aptiv zrealizuje naszą wizję nowej gospodarki opartej na IoT, sztucznej inteligencji, etc. (Machine Economy). Wspólnie przyspieszymy cyfrową transformację naszych klientów w różnych branżach dzięki najlepszym w swojej klasie inteligentnym oprogramowaniom systemowym. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Aptiv, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i zapewnić dalsze możliwości rozwoju naszym klientom i partnerom.

 

To był zaszczyt współpracować z Kevinem Dallasem i zespołem zarządzającym, aby przekształcić Wind River w lidera na rynku inteligentnych systemów – powiedział Nehal Raj, partner współzarządzający i Art Heidrich, dyrektor TPG Capital – Obsługiwane przez nich branże o krytycznym znaczeniu przechodzą cyfrową transformację w szybkim tempie i widzimy przed sobą znaczące możliwości. Firmy chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania w zakresie oprogramowania, które pozwalają im wykorzystywać dane do podejmowania lepszych i szybszych decyzji. Z wielkim zaciekawieniem czekamy na to co Wind River i Aptiv osiągną wspólnie.

 

Przejęcie pozwala firmie Aptiv realizować projekty dotyczące mobilności definiowanej przez oprogramowanie i rozwijać się w kolejnych wysoko rentownych branżach dzięki zespołowi Wind River i wiodącej platformie oprogramowania do inteligentnych systemów. Połączenie umożliwić ma wdrożenie wielu innowacji i aplikacji dla użytkowników końcowych, zwłaszcza gdy obliczenia i przetwarzanie danych zbliżają się do urządzeń brzegowych, a podłączone urządzenia, w tym pojazdy, zwiększają zarówno swoje możliwości i stopień skomplikowania.

 

Aptiv połączy ofertę Wind River Studio z platformą SVA i doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, aby rozszerzyć swoją pozycję w rozwiązaniach oprogramowania, zapewniając klientom z branży motoryzacyjnej szybszą i korzystniejszą kosztowo drogę do pełnej architektury oprogramowania pojazdu. Kierowana przez Kevina Dallasa firma Wind River będzie nadal działać jako samodzielna firma w ramach Aptiv w dziale Advanced Safety & User Experience.

 

Źródło: Aptiv

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).