To był tydzień! (20/2024) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (20/2024)

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 13 - 19 maja 2024.
19/05/2024

Najbardziej gorąca informacja tygodnia dotyczy LKQ Corporation, która zawarła ostateczną umowę sprzedaży Elit Polska spółce MEKO AB – dzięki temu udział MEKO w polskim rynku dystrybucji części zamiennych wzrośnie do około 8%. MAHLE sfinalizowało sprzedaż swojej działalności w zakresie termostatów OEM.

Z kolei sieć dystrybucyjna Auto Land znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce wg „Forbesa”, a także wśród laureatów Diamentów Forbesa.

Firma Oponiarska Dębica podała niezbyt optymistyczne wyniki finansowe za I kwartał 2024 r., a PZPO poinformowało, że I kwartał br. był kolejnym trudnym okresem dla rynku oponiarskiego w Polsce.

Tymczasem dane raportu „Branża motoryzacyjna, Edycja Q2/2024” od KMPG w Polsce i PZPM pokazują wzrost sprzedaży aut osobowych w I kwartale br. o 13% r/r.

Firmy MAN Truck & Bus Polska oraz Ekoenergetyka Polska podpisały umowę o współpracy w dziedzinie elektryfikacji transportu ciężkiego. Natomiast Rada UE przyjęła rozporządzenie o normach emisji CO2 dla pojazdów ciężkich.

W rozmowie z money.pl Minister Funduszy i Polityki Regionalnej – Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz podkreśliła, że dopłaty do elektryków będą, ale nie do każdego samochodu elektrycznego.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).