Dopłaty do elektryków: nie każdy skorzysta | MOTOFAKTOR

Dopłaty do elektryków: nie każdy skorzysta

W rozmowie z money.pl Minister Funduszy i Polityki Regionalnej - Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz podkreśliła, że dopłaty – owszem będą, ale nie do każdego samochodu elektrycznego.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz stwierdziła, że system dopłat będzie skonstruowany w taki sposób, aby zachęcić większą liczbę klientów. To oznacza, że system dopłat skupi się na pojazdach z tak zwanej „średniej półki”, a wykluczone z niego zostaną samochody najdroższe. Jak wspomniała:

„…Dopłaty do "elektryków" będą tak zrobione, że wszystkie te Tesle wypadają. Nie będzie po prostu dopłat do samochodów z najwyższej półki…”

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej - Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Pierwszym kryterium przy dopłatach będzie cena samochodu, natomiast będzie również kolejne kryterium – dochody nabywcy. Ponadto, jeśli ktoś dodatkowo „zezłomuje starego diesla” będzie mieć szansę na wyższe dofinansowanie. Celem jest, aby osoby z niższym dochodem miały możliwość otrzymania wyższego wsparcia.

Minister odniosła się także do systemu podatkowania samochodów spalinowych z którego zrezygnowano. Miał on dotyczyć prywatnych konsumentów, w związku z tym – nowy system dopłat także będzie ich dotyczył. Oznacza to, że z systemu dopłat zostaną wykluczeni przedsiębiorcy i firmy.

 

Źródło: money.pl

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).