To był tydzień! (18) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (18)

person Redakcja 3/05/2020

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 27 kwietnia - 3 maja 2020 r.

Tydzień majówkowy przyniósł kolejne wydarzenia w branży motoryzacyjnej. Pandemia COVID-19 łagodnieje, co sprawia, że m.in. zakłady motoryzacyjne zaczynają wznawiać swoją produkcję. W minionym tygodniu ogłosiły to m.in. DAF Trucks, Toyota Polska, Volkswagen Poznań oraz Brembo.

 

Trwająca kampania #zostańwdomu sprawiła, że wiele firm musiało się bardziej przystosować do obecnych realiów. ProfiAuto przedstawiło nowe funkcjonalności w swojej aplikacji mobilnej, które pozwolą klientowi przeprowadzić całość naprawy zdalnie, bez wychodzenia z domu. Pirelli we wszystkich lokalizacjach sieci serwisowej Driver stworzyło pakiet aktywności dla kierowców chcących przeprowadzić bezpieczny przegląd.

 

Gael Escribe, CEO Nexusa, opisał w jaki sposób Nexus dostosowuje się, aby być gotowym na moment wychodzenia przemysłu motoryzacyjnego z kryzysu COVID-19. Z kolei sieć serwisowa Ravenol Professionals oraz firma Denso Aftermarket uruchomiły program szkoleń online.

 

Pandemia mimo wszystko trwa nadal i firmy motoryzacyjne starają się wspierać służby medyczne oraz branżę w walce z jej skutkami. Fundacja Truckers Life w ramach pomocy zawodowym kierowcom rozpoczęła ogólnokrajową akcję HERO Truckers, którą wsparli Q-Service Truck i Ford Trucks. Spółka Inter Cars wsparła m.in. szpitale na Mazowszu oraz w województwie łódzkim. Z kolei Liqui Moly Polska rozpoczęło drugą edycję wsparcia warsztatów.

 

Rząd zapowiedział po Majówce kolejny etap znoszenia ograniczeń w związku z pandemią. Jego dotychczasowe działania w ramach tzw. “tarczy antykryzysowej” wzbudziły pewne wątpliwości w branży warsztatowej, ponieważ zawarte w niej przepisy nie odnoszą się precyzyjnie do kwestii tzw. “resursu” podnośnika samochodowego.

 

Branża nie żyła jednak tylko sprawami pandemii. Genuine Parts Company dokonało zmian w zarządzie, rozpoczął się III test wiedzy w ramach AP EXPERT 2020, Unia Europejska zapowiedziała zmiany na etykietach opon, Philips Automotive zawarł umowę współpracy z Gosią Rdest, a patrol ITD na drogach powiatu legnickiego zatrzymał kierowcę ciągnika siodłowego, który, jak się okazało po kontroli, od 12 lat kierował nimi bez uprawnień.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).