Q-Service Truck i Ford Trucks wspierają HERO Truckers | MOTOFAKTOR

Q-Service Truck i Ford Trucks wspierają HERO Truckers

Fundacja Truckers Life w ramach pomocy zawodowym kierowcom rozpoczęła ogólnokrajową akcję HERO Truckers, którą wsparli Q-Service Truck i Ford Trucks.

Nadrzędnym celem programu jest zapewnienie zawodowym kierowcom, jak najpełniejszej ochrony w trasie. Mowa tu przede wszystkim o niezbędnych środkach ochronnych, takich jak rękawiczki jednorazowe, maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące.

 

Ponieważ kierowcy ciężarówek, z racji ciągłego przemieszczania się, są jedną z grup zawodowych najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo, należy zadbać o to, aby wykonywali swoją pracę w jak najbezpieczniejszych warunkach.

Przyszło nam żyć w trudnych czasach, pandemia koronawirusa spowodowała bowiem, że niemal cały świat stanął w miejscu. Są jednak profesje, które nie mogą pozwolić sobie na przestój – służby medyczne muszą ratować nasze zdrowie, policja musi zadbać o porządek, a kierowcy zawodowi o to, aby towary dotarły na czas. Ostatnia z tych grup jest mocno niedoceniana, a przy tym szczególnie narażona na skutki kryzysu, dlatego z dumą wspieramy takie programy jak HERO Trucker. Mamy wiele związków z transportem i doskonale wiemy, w jakiej sytuacji znalazła się branża. Dlatego też cieszymy się, że nasza pomoc trafi tam, gdzie powinna - bezpośrednio do kierowców, którzy z narażeniem zdrowia pokonują setki kilometrów, żeby codzienne życie ucierpiało jak najmniej w wyniku pandemii.

Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o. - Sławomir Rybarczyk

 

Pierwsza część środków ochronnych została przekazana kierowcom w poniedziałek 20 kwietnia na przejściu granicznym w Świecku.

Zdecydowana większość kierowców wykazała bardzo entuzjastyczne podejście do akcji pomocowej. Odbierając pakiety często podkreślali fakt, że ich pracodawca nie zadbał o ich bezpieczeństwo.

rzeczniczka prasowa fundacji Truckers Life - Natalia Janiszewska

 

Akcja ma charakter ciągły i będzie realizowana tak długo, jak wymagała będzie tego bieżąca sytuacja. Jej kolejnym przystankiem będzie Zgorzelec, a pakiety ochronne będą wręczane kierowcom 27 kwietnia od godz. 10.00. Wszyscy, którzy chcą zaangażować się w zbiórkę środków, z których zakupione zostaną pakiety mogą zrobić to TUTAJ.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).