Q-Service Truck i Ford Trucks wspierają HERO Truckers | MOTOFAKTOR

Q-Service Truck i Ford Trucks wspierają HERO Truckers

person Adrian Januszkiewicz 27/04/2020

Fundacja Truckers Life w ramach pomocy zawodowym kierowcom rozpoczęła ogólnokrajową akcję HERO Truckers, którą wsparli Q-Service Truck i Ford Trucks.

Nadrzędnym celem programu jest zapewnienie zawodowym kierowcom, jak najpełniejszej ochrony w trasie. Mowa tu przede wszystkim o niezbędnych środkach ochronnych, takich jak rękawiczki jednorazowe, maseczki, przyłbice i płyny dezynfekujące.

 

Ponieważ kierowcy ciężarówek, z racji ciągłego przemieszczania się, są jedną z grup zawodowych najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo, należy zadbać o to, aby wykonywali swoją pracę w jak najbezpieczniejszych warunkach.

Przyszło nam żyć w trudnych czasach, pandemia koronawirusa spowodowała bowiem, że niemal cały świat stanął w miejscu. Są jednak profesje, które nie mogą pozwolić sobie na przestój – służby medyczne muszą ratować nasze zdrowie, policja musi zadbać o porządek, a kierowcy zawodowi o to, aby towary dotarły na czas. Ostatnia z tych grup jest mocno niedoceniana, a przy tym szczególnie narażona na skutki kryzysu, dlatego z dumą wspieramy takie programy jak HERO Trucker. Mamy wiele związków z transportem i doskonale wiemy, w jakiej sytuacji znalazła się branża. Dlatego też cieszymy się, że nasza pomoc trafi tam, gdzie powinna - bezpośrednio do kierowców, którzy z narażeniem zdrowia pokonują setki kilometrów, żeby codzienne życie ucierpiało jak najmniej w wyniku pandemii. Sławomir Rybarczyk Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o.

 

Pierwsza część środków ochronnych została przekazana kierowcom w poniedziałek 20 kwietnia na przejściu granicznym w Świecku.

Zdecydowana większość kierowców wykazała bardzo entuzjastyczne podejście do akcji pomocowej. Odbierając pakiety często podkreślali fakt, że ich pracodawca nie zadbał o ich bezpieczeństwo. Natalia Janiszewska rzeczniczka prasowa fundacji Truckers Life

 

Akcja ma charakter ciągły i będzie realizowana tak długo, jak wymagała będzie tego bieżąca sytuacja. Jej kolejnym przystankiem będzie Zgorzelec, a pakiety ochronne będą wręczane kierowcom 27 kwietnia od godz. 10.00. Wszyscy, którzy chcą zaangażować się w zbiórkę środków, z których zakupione zostaną pakiety mogą zrobić to TUTAJ.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).