Mobil 1 i Oracle Red Bull Racing świętują sukces na torach Formuły 1 | MOTOFAKTOR

Mobil 1 i Oracle Red Bull Racing świętują sukces na torach Formuły 1

person Redakcja 10/11/2023

Mobil 1 oraz Oracle Red Bull Racing świętują sukces zespołu na torach Formuły 1, sięgając po tytuły w klasyfikacji kierowców i konstruktorów Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2023.

Bolid RB19, wykorzystujący technologię Mobil i Mobil 1 w paliwach i środkach smarnych, odnosi sukcesy na torze, które mówią same za siebie i które podkreślają przewagę osiągów Red Bulla nad rywalami. W trakcie sezonu 2023 było kilka kluczowych momentów dla zespołu Oracle Red Bull Racing. Oto kilka ciekawych faktów z torów Formuły 1, które dotyczą współpracy Mobil 1 z Oracle Red Bull Racing:

 

• Podczas każdego weekendu Grand Prix, obecni na torze technicy Mobil 1 testują około 15 próbek paliwa i 50 próbek środków smarnych.
• Próbki środków smarnych testowane podczas Grand Prix Monako pozwoliły Oracle Red Bull Racing podjąć decyzję o dalszej rywalizacji z tymi samymi elementami układu napędowego w bolidzie Sergio Péreza po wypadku w Q1.
Max Verstappen odniósł najwięcej zwycięstw w wyścigach z rzędu spośród wszystkich kierowców w historii tej dyscypliny, a także przejechał najwięcej okrążeń w sezonie F1 na pozycji lidera.
• Odkąd ExxonMobil jest partnerem Oracle Red Bull Racing do wygranej podczas Grand Prix USA zespół odniósł 56 zwycięstw oraz zdobył 123 miejsca na podium i 35 pole position w 141 wyścigach.

 

Osiągnięcia zespołu Oracle Red Bull Racing w sezonie 2023 są po prostu niebywałe! Począwszy od trzymających w napięciu walk na starcie, bezbłędnych pit stopów i wielu Grand Prix na poziomie, z którym nie mogą równać się rywale. W tym sezonie układ napędowy był bezkonkurencyjny, a osiągi, wydajność i spójność pomogły zapewnić miejsce w historii wyścigów Formuły 1.

Zdobycie mistrzostwa w klasyfikacji kierowców i konstruktorów w sezonie 2023 jest dowodem ciężkiej pracy i poświęcenia wszystkich w Oracle Red Bull Racing. Technologia i doświadczenie zespołu Mobil 1 są integralną częścią naszego sukcesu. Otrzymujemy od nich innowacje, wsparcie na torze podczas każdego Grand Prix oraz najlepszą wiedzę specjalistyczną do współpracy i poprawy osiągów bolidu RB19. Ich zaangażowanie na rzecz innowacji naprawdę wyróżnia nas w świecie Formuły 1. Christian Horner szef zespołu Oracle Red Bull Racing

 

F1 Grand Prix of Brazil
Fot. Getty Images/Red Bull Content Pool

Mobil 1, Oficjalny Partner Technologiczny Oracle Red Bull Racing, intensywnie współpracował z zespołem przez cały sezon, aby maksymalnie zwiększyć osiągi bolidu RB19.

To wyjątkowe móc uczestniczyć w drodze Oracle Red Bull Racing do zwycięstwa. Zaawansowane środki smarne i technologia Mobil 1 zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować osiągi silnika RB19, poprawiając oszczędność paliwa i zwiększając ogólną niezawodność. Nasze partnerstwo pokazuje, jak innowacje mogą napędzać sukces w Formule 1. Tomek Young Polak na stanowisku Global Motorsport Technology Managera w ExxonMobil

 

Zwycięstwo Oracle Red Bull Racing w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2023 jest dowodem na istnienie synergii zespołu i jego partnera, Mobil 1, którzy wspólnie przesuwają kolejne granice technologii i innowacji w sportach motorowych.

 

Współpraca Mobil 1 z zespołem Oracle Red Bull Racing pokazuje pasję, osiągi i energię, jakie towarzyszą opracowywaniu najwyższej jakości paliw i środków smarnych na miarę tytułu mistrza świata. Korzyści z tego płynące są dostępne dla milionów kierowców na całym świecie.

 

Źródło: ExxonMobil

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).