Mobil 1 i Oracle Red Bull Racing świętują sukces na torach Formuły 1 | MOTOFAKTOR

Mobil 1 i Oracle Red Bull Racing świętują sukces na torach Formuły 1

Mobil 1 oraz Oracle Red Bull Racing świętują sukces zespołu na torach Formuły 1, sięgając po tytuły w klasyfikacji kierowców i konstruktorów Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2023.

Bolid RB19, wykorzystujący technologię Mobil i Mobil 1 w paliwach i środkach smarnych, odnosi sukcesy na torze, które mówią same za siebie i które podkreślają przewagę osiągów Red Bulla nad rywalami. W trakcie sezonu 2023 było kilka kluczowych momentów dla zespołu Oracle Red Bull Racing. Oto kilka ciekawych faktów z torów Formuły 1, które dotyczą współpracy Mobil 1 z Oracle Red Bull Racing:

 

• Podczas każdego weekendu Grand Prix, obecni na torze technicy Mobil 1 testują około 15 próbek paliwa i 50 próbek środków smarnych.
• Próbki środków smarnych testowane podczas Grand Prix Monako pozwoliły Oracle Red Bull Racing podjąć decyzję o dalszej rywalizacji z tymi samymi elementami układu napędowego w bolidzie Sergio Péreza po wypadku w Q1.
Max Verstappen odniósł najwięcej zwycięstw w wyścigach z rzędu spośród wszystkich kierowców w historii tej dyscypliny, a także przejechał najwięcej okrążeń w sezonie F1 na pozycji lidera.
• Odkąd ExxonMobil jest partnerem Oracle Red Bull Racing do wygranej podczas Grand Prix USA zespół odniósł 56 zwycięstw oraz zdobył 123 miejsca na podium i 35 pole position w 141 wyścigach.

 

Osiągnięcia zespołu Oracle Red Bull Racing w sezonie 2023 są po prostu niebywałe! Począwszy od trzymających w napięciu walk na starcie, bezbłędnych pit stopów i wielu Grand Prix na poziomie, z którym nie mogą równać się rywale. W tym sezonie układ napędowy był bezkonkurencyjny, a osiągi, wydajność i spójność pomogły zapewnić miejsce w historii wyścigów Formuły 1.

Zdobycie mistrzostwa w klasyfikacji kierowców i konstruktorów w sezonie 2023 jest dowodem ciężkiej pracy i poświęcenia wszystkich w Oracle Red Bull Racing. Technologia i doświadczenie zespołu Mobil 1 są integralną częścią naszego sukcesu. Otrzymujemy od nich innowacje, wsparcie na torze podczas każdego Grand Prix oraz najlepszą wiedzę specjalistyczną do współpracy i poprawy osiągów bolidu RB19. Ich zaangażowanie na rzecz innowacji naprawdę wyróżnia nas w świecie Formuły 1.

szef zespołu Oracle Red Bull Racing - Christian Horner

 

F1 Grand Prix of Brazil
Fot. Getty Images/Red Bull Content Pool

Mobil 1, Oficjalny Partner Technologiczny Oracle Red Bull Racing, intensywnie współpracował z zespołem przez cały sezon, aby maksymalnie zwiększyć osiągi bolidu RB19.

To wyjątkowe móc uczestniczyć w drodze Oracle Red Bull Racing do zwycięstwa. Zaawansowane środki smarne i technologia Mobil 1 zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować osiągi silnika RB19, poprawiając oszczędność paliwa i zwiększając ogólną niezawodność. Nasze partnerstwo pokazuje, jak innowacje mogą napędzać sukces w Formule 1.

Polak na stanowisku Global Motorsport Technology Managera w ExxonMobil - Tomek Young

 

Zwycięstwo Oracle Red Bull Racing w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2023 jest dowodem na istnienie synergii zespołu i jego partnera, Mobil 1, którzy wspólnie przesuwają kolejne granice technologii i innowacji w sportach motorowych.

 

Współpraca Mobil 1 z zespołem Oracle Red Bull Racing pokazuje pasję, osiągi i energię, jakie towarzyszą opracowywaniu najwyższej jakości paliw i środków smarnych na miarę tytułu mistrza świata. Korzyści z tego płynące są dostępne dla milionów kierowców na całym świecie.

 

Źródło: ExxonMobil

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).