Mobil 1 prezentuje 5 emocji prosto z toru wyścigowego | MOTOFAKTOR

Mobil 1 prezentuje 5 emocji prosto z toru wyścigowego

Mobil 1 wraz z zespołami Red Bull Racing oraz Porsche przygotował serię materiałów wideo o emocjach towarzyszących rywalizacji i sukcesom kierowców i zespołów.

 

Materiały wideo będą poświęcone takim emocjom jak: #ambicja, #pragnienia, #zaangażowanie, #determinacja oraz #pasja.

 

Kierowcy wyścigowi i członkowie zespołów, którzy przed kamerą opowiadają o swoich osobistych emocjach to Max Verstappen (aktualny Mistrz Świata Formuły 1), Kevin Estre (kierowca zespołu fabrycznego Porsche WEC), Christian Horner (dyrektor zespołu Formuły 1 Oracle Red Bull Racing), Sergio Perez (kierowca F1 Oracle Red Bull Racing) oraz Alexander Stehlig (szef operacyjny Porsche ds. FIA WEC).

 

Zaangażowanie w moim przypadku to coś bardzo naturalnego. Zawsze bardzo angażuję się w jazdę i wszystko, co robięwyjaśnia Kevin Estre, kierowca zespołu fabrycznego Porsche, który startuje w wyścigach długodystansowych WEC.

 

Materiały filmowe w ramach kampanii „Performance Comes From Within” będą publikowane sukcesywnie podczas tegorocznego sezonu wyścigowego na kanałach społecznościowych Mobil 1 – m.in. na platformie YouTube oraz Facebooku.

 

Mobil 1 od wielu lat towarzyszy zespołom wyścigowym oraz wnosi wkład w ich największe sukcesy. Wiemy, że utrzymanie się na szczycie i sięganie po tytuły wymaga ambicji, zaangażowania, pragnienia, determinacji i pasji. Niezależnie czy jesteś kierowcą fabrycznym Porsche, Mistrzem Świata Formuły 1 czy amatorem, który pracuje nad swoim wyczynowym autem w przydomowym garażu – mówi Filip Rotgeri, EAME OEM Advisor z ExxonMobil – Podobnie jak wysoka jakość oraz osiągi pochodzą z wnętrza oleju silnikowego, tak samo sukcesy w sportach motorowych biorą się z tego, co nosimy w sercu – z naszych emocji wobec motoryzacji i wyścigów.

Mobil 1 tworzy historię sportów motorowych

Historia marki Mobil 1 w sportach motorowych sięga wczesnych lat 70-tych i rywalizacji w rajdach samochodowych. W 1978 roku, dzięki współpracy z zespołem Williamsa, Mobil 1 oficjalnie pojawił się na torach w Formuły 1, a w 1987 roku również w serii NASCAR, za sprawą sponsorowania samochodu nr 27 Rusty’ego Wallace’a.

 

Już od ponad trzech dekad Mobil 1 towarzyszy sukcesom kolejnych pokoleń kierowców Formuły 1. Aktualnie jest oficjalnym partnerem Oracle Red Bull Racing w zakresie środków smarnych. Od 2017 roku, w ramach współpracy z tym utytułowanym zespołem, dostarcza oleje wyścigowe Mobil 1 oraz zapewnia wsparcie inżynieryjne przez cały sezon wyścigowy. Rozwojowi nowych technologii sprzyja również obecność na torze wyścigowym F1 mobilnego laboratorium ExxonMobil. Dzięki temu zespół Oracle Red Bull Racing może na bieżąco śledzić pracę najważniejszych elementów bolidu podczas wyścigowego weekendu.

 

Z kolei Porsche i Mobil 1 współpracują ze sobą od 1996 roku. Przez ponad 25 lat łączą siły, aby podnosić osiągi i rozwijać technologie, który mają swój udział w sukcesach zespołów Porsche. Synergię między obiema markami najlepiej ilustruje wsparcie Mobil 1 dla serii wyścigowej Porsche Supercup. Stosowanie tego samego oleju silnikowego, który sprawdza się na torze wyścigowym, przynosi właścicielom Porsche znaczące korzyści. To też wyjaśnia, dlaczego ponad milion pojazdów Porsche zostało fabrycznie napełnionych tym samym olejem Mobil 1 klasy 0W-40.

 

Więcej informacji na temat Mobil 1 w sportach motorowych znaleźć można TUTAJ.

 

Źródło: ExxonMobil

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).