Mobil ma w ofercie nowe oleje przekładniowe | MOTOFAKTOR

Mobil ma w ofercie nowe oleje przekładniowe

person Redakcja 17/01/2023

Mobil rozszerzył gamę olejów przekładniowych o produkty Multi-Vehicle, przeznaczone do skrzyń automatycznych.

 

 

Rozwój oferty olejów Mobil do przekładni automatycznych jest zbieżny z aktualnymi trendami na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat udział manualnych skrzyń biegów w rynku zmniejszył się niemal o 40%, a do 2025 roku prognozy przewidują dalszy spadek udziału skrzyń manualnych w całkowitym wolumenie produkcji przekładni do samochodów do około 25%*. W efekcie rośnie popyt na usługi serwisowe skrzyń automatycznych, realizowane w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym.

 

Serię olejów przekładniowych Mobil Multi-Vehicle tworzą:

 

  • Mobil ATF Multi-Vehicle, wysokowydajny olej syntetyczny, przeznaczony do stopniowych przekładni automatycznych. Posiada aprobatę GM DEXRON-VI, a także spełnia lub przekracza wysokie wymagania Jaso oraz Bosch. Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością oraz spełnia wymogi wobec produktów smarnych pracujących pod dużym obciążeniem. Długi okres eksploatacji oleju to z kolei zasługa jego wysokiej odporności na utlenianie oraz tworzenie się osadów. Mobil ATF Multi-Vehicle posiada czerwoną barwę i jest sprzedawany w opakowaniu z czerwoną nakrętką i etykietą.
  • Mobil CVTF Multi-Vehicle to wysokowydajny i w pełni syntetyczny olej do przekładni bezstopniowych, przeznaczony do serwisowania większości bezstopniowych skrzyń automatycznych, stosowanych przez wielu producentów samochodów, m.in. Audi, BMW, Jeep, Chrysler, Mini Cooper, Renault, Volvo, VW, Honda, Hyundai, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota i nie tylko. Mobil CVTF Multi-Vehicle jest produkowany z użyciem specjalnie wyselekcjonowanych komponentów syntetycznych, ma zapewniać stabilny moment obrotowy oraz płynną i cichą zmianę prędkości. Jego wyróżnikiem jest czarna zakrętka i etykieta.
  • Mobil DCTF Multi-Vehicle to wysokowydajny olej do przekładni dwusprzęgłowych, przeznaczony do serwisowania wielu pojazdów europejskich, północnoamerykańskich i azjatyckich. Optymalne właściwości cierne przekładają się na płynną zmianę biegów i chronią sprzęgło przed zużyciem. Cechą charakterystyczną oleju Mobil DCTF Multi-Vehicle jest jego brązowa barwa, a opakowanie posiada niebieską zakrętkę i etykietę. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu przy doborze oleju jest mniejsze. To istotne, ponieważ Mobil DCTF Multi-Vehicle nie jest przeznaczony do użycia w stopniowych (AT) i bezstopniowych (CVT) przekładniach automatycznych.

 

Zmiany jakie wprowadziliśmy w rodzinie olejów przekładniowych Mobil wprowadzają istotne korzyści dla warsztatów oraz sprzedawców detalicznych. Nasze trzy produkty do skrzyń biegów mają bardzo szerokie pokrycie serwisowe w parku samochodowym, co wyjaśnia pojawienie się określenia Multi-Vehicle w ich nazwie – mówi Marek Nowicki, Advisor Key Accounts Automotive z ExxonMobil – Nowe oleje przekładniowe zastępują dużą liczbę produktów o wąskim zakresie zastosowania, co oznacza również korzyści w kwestii zarządzania stanami magazynowymi – dodaje.

 

Więcej informacji o olejach przekładniowych Mobil Multi-Vehicle znaleźć można na stronie internetowej Mobil lub u Autoryzowanych Dystrybutorów produktów smarnych Mobil.

 

* Źródło: infineum.com

 

Źródło: ExxonMobil

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).