Ford przedłuża rekomendację produktów Castrol

Ford przedłuża rekomendację produktów Castrol

person Redakcja 7/09/2023

Nowa pięcioletnie porozumienie gwarantuje, że Castrol pozostanie rekomendowanym dostawcą środków smarnych w całej europejskiej sieci dealerów Forda.

 

Castrol uzgodnił znaczące przedłużenie europejskiej umowy o współpracy z Ford Motor Company. Nowa pięcioletnie porozumienie gwarantuje, że Castrol pozostanie rekomendowanym dostawcą środków smarnych w całej europejskiej sieci dealerów Forda, a obie firmy będą również kontynuować wspólny rozwój produktów do grudnia 2027 roku.

 

Od czasu pierwszej dostawy środków smarnych dla Forda w 1914 roku, Castrol wykorzystuje to pionierskie partnerstwo do wprowadzania innowacji w płynach samochodowych. Polega ono m.in. na wspólnym tworzeniu olejów do 1,0-litrowego silnika EcoBoost, który trzy lata z rzędu zdobywał prestiżową nagrodę „International Engine of the Year”, a także regularnej współpracy w sportach motorowych, ostatnio z zespołem Ford Word Rally Championship (WRC).

 

Rozwój olejów silnikowych Ford-Castrol rozpoczął się wraz z wprowadzeniem silnika EcoBoost w 2002 roku. Asortyment produktów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje obecnie pięć olejów, w tym dwie receptury zawierające technologię DUALOCK. DUALOCK występujący w recepturach 0W-30 D i 5W-20 E chroni silnik przed uszkodzeniami spowodowanymi ciągłym zatrzymywaniem i wznawianiem jazdy (jazda typu start-stop). Jest to niezbędne, ponieważ zmieniające się wymagania dotyczące pojazdów oznaczają, że kierowcy mogą teraz ruszać i zatrzymywać się nawet 18000 razy w roku**.

 

Odświeżona gama olejów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje również receptury 0W-20 Diesel, 5W-30 A5 i 5W-40 OE, które korzystają z inteligentnej technologii molekularnej zmniejszającej zużycie silnika***.

Castrol i Ford mają niezwykłą historię współpracy, a poprzez rozszerzenie partnerstwa możemy pracować nad zaawansowanymi płynami do nowej generacji układów napędowych. Razem stworzymy wyjątkowe technologie płynów i silników, które zapewnią optymalną wydajność i niezawodność. Paul Smith Account Director w Castrol

 

Gama produktów Ford-Castrol MAGNATEC, do nabycia wyłącznie u dealerów Forda, zostanie ponownie powiększona jeszcze w tym roku wraz z wprowadzeniem nowego oleju silnikowego Ford-Castrol MAGNATEC 0W-20, który zapewnia ciągłą ochronę we wszystkich warunkach jazdy, we wszystkich stylach jazdy i we wszystkich temperaturach.

 

* Udowodnione zmniejszenie zużycia w testach silnikowych IVA API SN oraz CEC OM646LA ACEA w porównaniu do limitów zużycia określonych w tych testach.
** Globalna średnia obliczona na podstawie danych z 50 miast; wskaźnik Castrol MAGNATEC STOP-START 2014.
*** Według sekwencyjnego testu zużyciowego IVA.

 

 

Źródło: Castrol

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).