Ford przedłuża rekomendację produktów Castrol

Ford przedłuża rekomendację produktów Castrol

Nowa pięcioletnie porozumienie gwarantuje, że Castrol pozostanie rekomendowanym dostawcą środków smarnych w całej europejskiej sieci dealerów Forda.

 

Castrol uzgodnił znaczące przedłużenie europejskiej umowy o współpracy z Ford Motor Company. Nowa pięcioletnie porozumienie gwarantuje, że Castrol pozostanie rekomendowanym dostawcą środków smarnych w całej europejskiej sieci dealerów Forda, a obie firmy będą również kontynuować wspólny rozwój produktów do grudnia 2027 roku.

 

Od czasu pierwszej dostawy środków smarnych dla Forda w 1914 roku, Castrol wykorzystuje to pionierskie partnerstwo do wprowadzania innowacji w płynach samochodowych. Polega ono m.in. na wspólnym tworzeniu olejów do 1,0-litrowego silnika EcoBoost, który trzy lata z rzędu zdobywał prestiżową nagrodę „International Engine of the Year”, a także regularnej współpracy w sportach motorowych, ostatnio z zespołem Ford Word Rally Championship (WRC).

 

Rozwój olejów silnikowych Ford-Castrol rozpoczął się wraz z wprowadzeniem silnika EcoBoost w 2002 roku. Asortyment produktów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje obecnie pięć olejów, w tym dwie receptury zawierające technologię DUALOCK. DUALOCK występujący w recepturach 0W-30 D i 5W-20 E chroni silnik przed uszkodzeniami spowodowanymi ciągłym zatrzymywaniem i wznawianiem jazdy (jazda typu start-stop). Jest to niezbędne, ponieważ zmieniające się wymagania dotyczące pojazdów oznaczają, że kierowcy mogą teraz ruszać i zatrzymywać się nawet 18000 razy w roku**.

 

Odświeżona gama olejów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje również receptury 0W-20 Diesel, 5W-30 A5 i 5W-40 OE, które korzystają z inteligentnej technologii molekularnej zmniejszającej zużycie silnika***.

Castrol i Ford mają niezwykłą historię współpracy, a poprzez rozszerzenie partnerstwa możemy pracować nad zaawansowanymi płynami do nowej generacji układów napędowych. Razem stworzymy wyjątkowe technologie płynów i silników, które zapewnią optymalną wydajność i niezawodność.

Account Director w Castrol - Paul Smith

 

Gama produktów Ford-Castrol MAGNATEC, do nabycia wyłącznie u dealerów Forda, zostanie ponownie powiększona jeszcze w tym roku wraz z wprowadzeniem nowego oleju silnikowego Ford-Castrol MAGNATEC 0W-20, który zapewnia ciągłą ochronę we wszystkich warunkach jazdy, we wszystkich stylach jazdy i we wszystkich temperaturach.

 

* Udowodnione zmniejszenie zużycia w testach silnikowych IVA API SN oraz CEC OM646LA ACEA w porównaniu do limitów zużycia określonych w tych testach.
** Globalna średnia obliczona na podstawie danych z 50 miast; wskaźnik Castrol MAGNATEC STOP-START 2014.
*** Według sekwencyjnego testu zużyciowego IVA.

 

 

Źródło: Castrol

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).