To był tydzień! (44) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (44)

person Joanna Piszcz 4/11/2018

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 29 października - 4 listopada 2018 roku.

Za nami nieco krótszy tydzień pracy niż zwykle, ale mimo to sporo się działo. Rada Ministrów przyjęła “Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw”, który przewiduje zmiany w nadzorze nad stacjami kontroli pojazdów i wprowadza nowe opłaty związane z badaniami technicznymi samochodów.

 

Od 1 listopada 2018 roku funkcjonariusze straży miejskiej mogą sprawdzać, czy w piecach lub kominkach spalane są paliwa zakazane w uchwale antysmogowej, np. opony albo zużyte oleje.

 

Paweł Miłoszewski zrezygnował z funkcji członka zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Natomiast Dirk Abendroth został powołany na stanowisko CTO koncernu Continental Automotive.

 

Firma Dunlop świętuje 130-lecie istnienia. Z kolei zimowe ogumienie Goodyeara kolejny raz otrzymało wysokie noty w niezależnych testach. Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych).

 

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na regenerowane części samochodowe duński Borg Automotive uruchomi w Lublinie zakład produkcyjny. Natomiast firma BorgWarner opracowała zintegrowane rozwiązanie EGR, które ma pomóc zmniejszyć emisję tlenków azotu.

 

Ruszyła piąta edycja akcji Exide TechnologiesCentra Mocy – podczas której kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić kondycję akumulatorów samochodowych.

 

 

 

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).