Dirk Abendroth nowym CTO Continental Automotive | MOTOFAKTOR

Dirk Abendroth nowym CTO Continental Automotive

person Adrian Januszkiewicz 31/10/2018

Continental powołał Dirka Abendrotha na stanowisko CTO przyszłego sektora koncernu Continental Automotive.

Do końca przyszłego roku Continental połączy technologie autonomicznej jazdy i mobilności. Od 1 stycznia 2019 r. Abendroth przejmie odpowiedzialność za globalny dział badawczo-rozwojowy. Wielokrotnie nagradzany dział zarządzania projektami obejmie rozwój systemów do zautomatyzowanej jazdy, połączonej mobilności i napędów elektrycznych pojazdów. Abendroth obecnie pracuje w Byton, w Hong Kongu i Santa Clara w Kalifornii. W swojej nowej roli w Continental będzie pełnić funkcję głównego kontaktu dla klientów i partnerów biznesowych w zakresie strategicznej technologii i innowacji w sektorze Continental Automotive i będzie składał raporty do dyrektora generalnego dr Elmara Degenharta.

Wraz z Dirkiem Abendrothem udoskonaliliśmy nasz zespół dzięki sprawdzonemu i uznanemu na całym świecie menedżerowi w zakresie tworzenia pionierskich technologii dla zautomatyzowanej i połączonej mobilności w przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nim i na udoskonalenie naszych nadrzędnych strategii w tych kluczowych obszarach rozwoju dla przemysłu motoryzacyjnego. dr Elmar Degenhart

Automatyzacja, zero wypadków i łączność: szybki rozwój dzięki rozwiązaniom programowym

W ramach strategii motoryzacyjnej, priorytetami firmy technologicznej są badania trendów technologicznych z naciskiem na przyszłe problemy, takie jak automatyzacja, zero wypadków, łączność i nowe usługi mobilności. Analizowane są możliwości oferowane przez sztuczną inteligencję i nowe technologie bezprzewodowe we wszystkich jednostkach biznesowych, a także technologie dla autonomicznych pojazdów, takich jak robo-taksówki. Inne zadania obejmują udoskonalenie procesów, metod i narzędzi dla badań i rozwoju, koncentrując się na oprogramowaniu oraz zarządzaniu nieuchronną konsolidacją i ciągłą optymalizacją światowej sieci badawczo-rozwojowej Continental Automotive.

Przyszłość mobilności wymaga coraz więcej oprogramowania. W wielu pionierskich projektach opracowanie oprogramowania stanowi już 80 procent wydatków. Obecnie generujemy ponad 60 procent naszej sprzedaży w sektorze motoryzacyjnym dzięki produktom cyfrowym, a liczba ta gwałtownie rośnie. Dzięki naszej połączonej komórce badawczo-rozwojowej Automotive zintensyfikujemy naszą współpracę w całej organizacji. Ponadto przyspieszymy nasze cykle innowacji i zwiększymy elastyczność naszych procesów innowacyjnych, szczególnie w odniesieniu do rozwoju oprogramowania. Korzyści dla naszych klientów i użytkowników końcowych będą nowatorskimi, przystępnymi cenowo rozwiązaniami, które pomogą zapobiegać wypadkom, unikać zatorów i zwiększać komfort jazdy. dr Elmar Degenhart

 

Dirk Abendroth jest odpowiedzialny za jednostki Powertrain i Autonomous Driving w Byton od lipca 2016 r. Jego poprzedni pracodawcy to BMW w Monachium, gdzie kierował rozwojem napędów elektrycznych, w tym napędów do modeli i3 i i8.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).