To był tydzień! (42) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (42)

person Redakcja 20/10/2019

Najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 14 - 20 października 2019 r.

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia były paryskie targi Equip Auto. W ich trakcie Amerigo International ogłosił uruchomienie platformy E-RELIABLE skierowaną do dystrybutorów części samochodowych. Schaeffler zaprezentował swoją ofertę produktów i rozwiązań LuK, INA i FAG w dziedzinie skrzyń biegów, silników i podwozi, a także swoją specjalistyczną wiedzę skierowaną na aftermarket. Z kolei Sogefi odebrało nagrodę targów w kategorii Innowacji dla rynku OE.

 

Poza Paryżem również dużo się działo. Ford Trucks oficjalnie rozpoczął sprzedaż swoich ciężarówek na rynku polskim. W Sejmie i Senacie uchwalony został projekt nowelizacji ustawy wprowadzającej obowiązkową jazdę “na suwak” i tworzenie “korytarzy życia” dla pojazdów uprzywilejowanych.

 

Shell zainaugurował działalność drugiej stacji detalicznej tankowania skroplonym gazem ziemnym (LNG) w Niemczech. Odbyła się też policyjna akcja “TRUCK&BUS”, w trakcie której pod lupę trafiły pojazdy ciężarowe, busy i autobusy poruszające się po polskich drogach.

 

Firma Johnson Matthey podjęła decyzję o budowie w Koninie fabryki produkującej elementy baterii do samochodów elektrycznych. Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym obniżającą go o 50% dla pojazdów hybrydowych, a według danych porównywarki rankomat.pl, kierowcy BMW w III kwartale br. zgłosili najmniej szkód komunikacyjnych z ubezpieczenia OC.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).