Specjalistyczna wiedza Schaefflera na Equip Auto 2019 | MOTOFAKTOR

Specjalistyczna wiedza Schaefflera na Equip Auto 2019

Firma Schaeffler prezentuje swoją wiedzę na temat przekładni, silnika i podwozia podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych Equip Auto 2019.

Kompleksowe rozwiązania naprawcze tłumaczone są w prosty i skuteczny sposób na interaktywnym stoisku Schaeffler Automotive Aftermarket o powierzchni 420 m2 (hala 1, G070). Dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler prezentuje swoją nową, innowacyjną ofertę produktów i rozwiązań LuK, INA i FAG w dziedzinie skrzyni biegów, silników i podwozi oraz demonstruje, w jaki sposób wykorzystują swoją wszechstronną wiedzę, aby sprostać coraz większym wyzwaniom dzisiejszego – i przyszłego – rynku wtórnego.

 

Aby osiągnąć ten cel, firma opracowuje inteligentne rozwiązania naprawcze dla rynku wtórnego, które ułatwią pracę dystrybutorom i zapewnią prawdziwą pomoc mechanikom, aby mogli dotrzymać kroku nowym technologiom.

 

Aby zapewnić, że odwiedzającym nic nie umknie, stoisko Schaeffler oparte jest wokół trzech głównych punktów:

 

 1. Doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej zabierze odwiedzających prosto do serca środowiska produktu, aby pokazać, jak działają różne komponenty w każdym środowisku. Menedżerowie produktu będą pod ręką, aby poprowadzić zwiedzających.
 2. Przy scenie mechanicy i goście o dużym zainteresowaniu technologią będą mogli wziąć udział w demonstracjach technicznych, podczas których produkty będą montowane i usuwane przy użyciu sprzętu specjalnie opracowanego przez Schaeffler. Podczas pięciu dni targów zostanie zapewnionych osiem różnych modułów szkoleniowych.
 3. Wreszcie, odwiedzający zobaczą rzeczywiste produkty wyświetlane na dedykowanych wyświetlaczach, uporządkowane według rynków. Produkty opracowane na potrzeby konkursów innowacyjnych zostaną wyróżnione i zaprezentowane przez pracowników Schaeffler. Wśród nowości w portfolio Schaeffler znajdują się:
 • Rozwiązanie naprawcze mokrego podwójnego sprzęgła LuK RepSet 2CT;
 • INA Engine KIT, czyli kompleksowe rozwiązanie naprawcze dla silników z łańcuchowymi układami rozrządu;
 • Nowa, kompleksowa oferta części FAG do podwozi.

Nowe produkty prezentowane w Equip Auto to:

LuK RepSet 2CT wersja mokra

 

Mokra wersja LuK RepSet 2CT jest rozwiązaniem do naprawy mokrego podwójnego sprzęgła opracowanym przez Schaefflera dla profesjonalistów zajmujących się konserwacją samochodów. Jest specjalnie zaprojektowany dla pojazdów Grupy VW wyposażonych w układy podwójnego sprzęgła DQ500 i DQ380.

 

Zalety

 

 • Kompleksowe rozwiązanie naprawcze dla profesjonalistów zajmujących się konserwacją samochodów: zawiera wszystkie elementy i instrukcje montażu wymagane do naprawy i jest wyposażone w specjalne narzędzie do montażu;
 • Możliwość zwiększenia przepustowości warsztatu;
 • Komponenty klasy OE.

 

Zestaw INA Engine KIT

 

INA Engine KIT to kompletne rozwiązanie naprawcze obejmujące cały układ (silnik górny i dolny) opracowane wyłącznie przez Schaeffler. Zestaw ten, przeznaczony dla warsztatów samochodowych, zawiera wszystkie części potrzebne do naprawy silników w znacznie krótszym czasie.

 

Gdy układ rozrządu wymaga naprawy, zaleca się wymianę wszystkich współdziałających elementów jednocześnie. Dokładna diagnostyka między układami jest również ważna, aby uniknąć szkodliwego wpływu zużytych części na płynną pracę i wydajność silnika. Do tej pory podjęcie tak poważnej naprawy mogło być dość czasochłonne: identyfikacja wymaganych części zamiennych, zamówienia od różnych dostawców, dostępność, brak dokumentacji z pełną obsługą i tak dalej. Dzięki nowemu INA Engine KIT takie obawy mają należeć już do przeszłości.

 

Zalety

 

 • Znaczna oszczędność czasu dla mechaników – wszystkie elementy silnika dostarczane są w jednym zestawie.
 • Każdy zestaw jest specyficzny dla typu silnika. Zawiera wszystkie elementy niezbędne do pełnej naprawy, a także części dodatkowe, takie jak uszczelki i elementy złączne – wszystko z materiałów klasy OE.
 • Pełna naprawa eliminująca wszelkie ryzyko dodatkowego uszkodzenia (w tym awarii silnika) dla zagwarantowania zadowolenia klienta.

 

Gama części podwozia FAG

 

Od 1 czerwca 2019 r. cała oferta do podwozi od Schaefflera obejmująca łożyska kół, części układu kierowniczego i zawieszenia, wały napędowe i mocowania kolumn zostały połączone pod marką FAG. Firma oferuje teraz wiodącą na rynku ofertę profesjonalnych napraw podwozi.

 

To posunięcie dywizji jest konsekwencją strategii jakości Schaeffler, która znajduje odzwierciedlenie w doborze materiałów, procesach rozwoju i produkcji oraz rozwiązaniach naprawczych dostosowanych do rynku części samochodowych. Dzięki marce FAG firma może pochwalić się ponad 130-letnim doświadczeniem w opracowywaniu i produkcji zaawansowanych modułów i komponentów podwozia dla producentów OE.

 

Zalety

 

 • Unikalny dostawca – silna, wiodąca na rynku marka od 130 lat;
 • Bardziej kompleksowe zestawy naprawcze pod względem jakości i zawartości;
 • Wszystkie części FAG do najmniejszych komponentów spełniają najwyższe standardy jakości;
 • Oszczędność czasu dla warsztatów samochodowych od zamówienia do naprawy.

 

Ekspert zawsze pod ręką

 

Nowe technologie są teraz nieodłączną częścią wszystkich pojazdów. Dlatego mechanicy potrzebują coraz większej ilości informacji. Platforma REPXPERT, początkowo uruchomiona w 2005 r. w celu zaspokojenia tego zapotrzebowania, jest teraz jeszcze łatwiej dostępna i można z niej korzystać na smartfonie.

 

Od 7 października 2019 r. REPXPERT można pobrać z App Store i Google Play. Nowe funkcje obejmują możliwość skanowania kodów kreskowych produktów w celu uzyskania dostępu do informacji technicznych w katalogu TecDoc od TecAlliance. Mechanicy m

ogą również przeglądać szeroką gamę filmów montażowych lub sprawdzać wartości związane z montażem kół zamachowych podwójnej masy (momenty dokręcania i wartości zadane dla kąta luzu i luzu bocznego).

Dla Schaeffler Equip Auto oznacza rynek wtórny, handel, relacje, innowacje, usługi, szkolenia, tworzenie sieci i bliskość. Ponieważ grupa Schaeffler podziela wszystkie te wartości, słuszne jest, że jesteśmy silnie reprezentowani dzięki imponującemu programowi demonstracji technicznych i prezentacji produktów z korzyścią dla naszych klientów. Z przyjemnością pokażemy mechanikom nowy zestaw kompleksowych, dochodowych rozwiązań, które są łatwe do wdrożenia, oraz wybór specjalistycznych szkoleń technicznych, które pozwolą im rozwiązywać problemy oraz oferować trwałą i profesjonalną konserwację i naprawy.

wiceprezes Area France & Benelux, Schaeffler Automotive Aftermarket - Philippe Baudin

 

Źródło: Schaeffler

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).