Ford Trucks oficjalnie rozpoczyna sprzedaż na rynku polskim | MOTOFAKTOR

Ford Trucks oficjalnie rozpoczyna sprzedaż na rynku polskim

Zaledwie 4 miesiące od rozpoczęcia współpracy pomiędzy Ford Trucks a Q-Service Truck pierwsze pojazdy F-MAX znalazły swoich nabywców.

Oficjalne przekazanie kluczyków nastąpiło podczas uroczystego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks na polskim rynku. Wydarzenie to miało miejsce 17 października w Cząstkowie Polskim i odbyło się w formie spotkania, które swoją obecnością uświetnił m.in. Dave Johnston, Deputy General Manager Ford Otosan.

 

W spotkaniu zorganizowanym w biurze importerskim Ford Trucks Polska udział wzięli przedstawiciele Ford Otosan, Inter Cars SA, Q-Service Truck, dziennikarze branżowi, a także goście specjalni, m.in. reprezentanci PKO Leasing S.A., Ford Polska, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Honorowe miejsce wśród zebranych zajęli także Ambasadorzy Q-Service Truck: PUH Automax, ALBOR, Jakub Bogusz oraz Galaauto.

Nasza współpraca z Q-Service Truck rozpoczęła się w czerwcu 2019 roku wraz z podpisaniem umowy o wyłącznej dystrybucji pojazdów Ford Truck na polski rynek. Wierzę, że bogate doświadczenie naszego polskiego partnera, jego profesjonalizm i zorientowanie na klienta zapewnią nam znakomitą promocję marki w ważnym dla nas kraju. Ford Trucks obecny jest w 41 krajach na trzech kontynentach, a Polska w naszej strategii zajmuje kluczowe miejsce. Nie zapominajmy, że jest to czwarty co do wielkości rynek pojazdów ciężarowych w Europie ze strategiczną lokalizacją, stale rosnącą gospodarką i ogromnym potencjałem handlowym.

Deputy General Manager Ford Otosan - Dave Johnston

 

Pierwsze spotkanie przedstawicieli Ford Trucks i Q-Service Truck miało miejsce we wrześniu 2018 roku, podczas Międzynarodowych Targów Aut Użytkowych IAA w Hanowerze. Od tamtej pory obie strony spotykały się kilkukrotnie, ustalając warunki współpracy. Zwieńczenie rozmów miało miejsce w czerwcu tego roku, kiedy to w warszawskim Hiltonie oficjalnie podpisana została umowa o współpracy.

 

Kolejnym krokiem wspólnych działań była oficjalna inauguracja sprzedaży Ford Trucks w Polsce, która ogłoszona została 17 października na „Grand Opening”. Podczas spotkania przedstawione zostały pierwsze dealerskie punkty Ford Trucks w naszym kraju, nakreślona została również wizja rozwoju sieci na najbliższe miesiące – zarówno dealerskiej, jak i serwisowej.

 

Podczas „Wielkiego Otwarcia” z okazji przystąpienia do sieci dilerskiej przedstawiciele Ford Trucks i Q-Service Truck wręczyli listy gratulacyjne i listy intencyjne, podkreślające chęć przyjęcia kolejnych firm w grono dealerów sieci Ford Trucks w Polsce. Wśród wyróżnionych były:

 

  • Q-Service Truck z Cząstkowa Polskiego
  • AUTOFIKO Sp. z o.o. z Jaworzna
  • Truck Części Błach i Rajchel Spółka Jawna z Wrocławia
  • Moobilo Sp. z o.o. z Gdańska
  • Ziem-Bud Sp. z o.o. z Łodzi
  • PHU WIMEX Tadeusz Wiszowaty z Białegostoku
  • Bogumił Porębski Spółka Komandytowa z Niedźwiedzia
  • Marcotrans Sp. z o.o. ze Stargardu

Otwarcie sieci dealerskiej i serwisowej to kluczowy moment w rozwoju Ford Trucks w Polsce. Oficjalnie dołączyliśmy w ten sposób do rodziny Ford Trucks, mogąc oferować naszym klientom wysokiej klasy pojazdy ciężarowe. Krok ten doskonale wpisuje się w kierunek rozwoju Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie poprzez różne segmenty naszej działalności, tworzymy kompleksowy model obsługi klientów, oferując dostęp do gotowych produktów, jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw. Na kooperacji skorzystają przede wszystkim klienci, ale także nasze serwisy skupione wewnątrz sieci, które otrzymują w ten sposób dostęp do nowoczesnych technologii. Dla tych, którzy uzyskają autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks, będzie to także duża wartość wizerunkowa, przedstawiająca ich wysokie kompetencje.

Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o. - Sławomir Rybarczyk

 

Obecnie sieć dealerską tworzy osiem podmiotów, wszystkie one uzyskały również autoryzację do napraw pojazdów Ford Trucks. Docelowo punktów dealerskich na terenie Polski będzie 10. Sieć serwisowa oparta będzie z kolei na 20 warsztatach. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi firmami, chętnymi dołączyć do sieci, weryfikowane są również ich możliwości, predyspozycje i skala potencjału.

 

Podczas oficjalnego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej poza wręczeniem kluczyków do Forda F-MAX pierwszym klientom (Profil Shipyards Sp. z o.o. Spółka komandytowa i Usługi Transportowe BOG-TRANS) odbyło się również oficjalne przecięcie wstęgi, symbolicznie rozpoczynające sprzedaż Ford Trucks w Polsce, a wszyscy dealerzy włączeni do sieci otrzymali z rąk Sławomira Rybarczyka, Prezesa Zarządu Q-Service Truck oraz Macieja Oleksowicza, Prezesa Zarządu Inter Cars SA, listy gratulacyjne oraz intencyjne.

Oficjalną część spotkania zakończył krótki koncert Sabiny Jeszki, po którym licznie zgromadzeni goście, kontynuowali branżowe rozmowy w kuluarach, a dziennikarze mogli skorzystać z możliwości przetestowania nowego F-MAX’a, Pojazdu Ciężarowego 2019 roku.

 

Ford Trucks jest jedną z największych światowych firm produkujących pojazdy ciężarowe. Produkuje szeroką gamę ciągników siodłowych, pojazdów budowlanych i dystrybucyjnych o wadze ponad 16 ton. Obecnie marka działa we Wschodniej i Środkowej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Rosji, jak również stale rozwija swoją światową obecność na trzech kontynentach. Więcej informacji na temat firmy Ford Trucks i jej produktów na całym świecie dostępne jest na stronach www.fordtrucks.com.tr oraz www.ford-trucks.pl.

 

Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych marki Isuzu. Od połowy czerwca portfolio firmy powiększyło się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Firma Q-Service Truck Sp. z o.o., podpisując umowę importerską, została w ten sposób wyłącznym importerem tej marki w Polsce. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskały możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli tegoż producenta.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).