To był tydzień! (26/2024) | MOTOFAKTOR

To był tydzień! (26/2024)

To był tydzień - najważniejsze wydarzenia w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej w dniach 24 - 30 czerwca 2024.
30/06/2024

Ostatnio powrócił temat waloryzacji opłat za obowiązkowe badania techniczne pojazdów. Ministerstwo Infrastruktury oficjalnie poinformowało, że od 1 lipca br. nie dojdzie do podwyżki opłat za badania techniczne pojazdów, a PISKP odpowiedziało na komunikat.

Gorący temat to również chińska motoryzacja – chińscy producenci samochodów namawiają władze do podwyższenia ceł na importowane europejskie samochody napędzane benzyną – tymczasem prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pekinie z Premierem Chińskiej Republiki Ludowej Li Qiangiem.

Z kolei Minister Aktywów Państwowych Jakub Jaworowski przewodniczył spotkaniu z przedstawicielami Geely Holding Group nt. rozwoju sektora elektromobilności w Polsce i projektu polskiego samochodu elektrycznego Izera.

Spółka Elemental Strategic Metals otworzyła w Zawierciu zakład odzysku strategicznych metali przemysłowych i szlachetnych z baterii Li-Ion pojazdów elektrycznych oraz z katalizatorów samochodowych i przemysłowych.

Miniony tydzień to również zmiany personalne. Nexus wybrał nowego Dyrektora Zarządu, a Polska Grupa Motoryzacyjna zmieniła skład swojego zarządu.

Inter Cars został wyróżniony przez „Politykę” Srebrnym Listkiem ESG za efekty działań na rzecz przyjętej Strategii Zrównoważonego Rozwoju.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).